همبستگی سعودی و کشورهای عربی با مصر در اقدام برای صیانت از امنیت 

همبستگی سعودی و کشورهای عربی با مصر در اقدام برای صیانت از امنیت 

یکشنبه, 8 مه, 2022 - 00:00

قاهره دیروز اعلام کرد که 11 نیرو ارتش مصر کشته شدند. نیروهای مسلح مصر گفتند که «یک (حمله تروریستی) را به یکی از ایست بازرسی های نظامی در تاسیسات تصفیه آب در شرق کانال سوئز در صحرای سینا خنثی کرد». این در حالی است که نیروهای مسلح مصر تأکید کردند «تلاش های آنها برای از بین بردن تروریسم و ​​ریشه کن کردن ریشه های آن ادامه دارد».

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر حساب فیس بوک خود ضمن ابراز تسلیت به مناسبت کشته شدن تعدادی از نیروهای ارتش، گفت: «این عملیات تروریستی خیانتکارانه، عزم و اصرار مردم این کشور و نیروهای مسلح آن را در تکمیل ریشه کن کردن ریشه های تروریسم تضعیف نمی کند».

طبق بیانیه سخنگوی ارتش مصر، «گروهی از عناصر (تکفیری) به به یکی از ایست بازرسی های نظامی در تاسیسات تصفیه آب در شرق کانال سوئز در صحرای سینا حمله کردند و با نیروهای مامور درگیر شدند و این درگیری به کشته شدن یک افسر و 10 سرباز و زخمی شدن 5 نفر دیگر شد».

سخنگوی ارتش تأیید كرد كه «عناصر تروریستی در یكی از مناطق سینا تحت تعقیب و محاصره هستند».

علاوه بر این، محافل سیاسی، حزبی، پارلمانی و مذهبی در مصر این «حمله تروریستی» را محکوم کردند.

جریان هماهنگی جوانان احزاب و سیاستمداران دیروز در بیانیه ای بر «حمایت کامل این جریان  از نیروهای مسلح مصر، در ادامه اقدامات قهرمانانه و جنگی خود علیه عناصر تروریستی برای حفظ امنیت و ثبات میهن» تاکید کرد.

پادشاهی عربی سعودی و تعدادی از کشورهای خلیج و عربی این حمله تروریستی را به شدت محکوم کردند و همبستگی خود را با مصر در تمام اقدامات خود برای حفظ امنیت خود تأیید کردند.

نیروهای ارتش و پلیس در مصر از فوریه سال 2018 یک عملیات امنیتی بزرگ در شمال سینا و منطقه مرکزی برای تخلیه و تصفیه منطقه از «تکفیری ها» انجام می دهند. این فرایند عنوان «فرایند جامع رویارویی» شناخته می شود.

 به گفته ناظران و کارشناسان امنیتی ، «سرعت حملات تروریستی علیه نیروهای امنیتی در سینا در دوره اخیر به لطف اعتصابات پیشگیرانه علیه تروریست ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای