دو توافقنامه همکاری برای توسعه فرودگاه بین المللی العلا

دو توافقنامه همکاری برای توسعه فرودگاه بین المللی العلا

با شرکت التنفیذی و شرکت هوانوردی سعودی
سه شنبه, 10 مه, 2022 - 23:15

کمیسیون سلطنتی استان العلا دو تفاهم نامه همکاری با شرکت التنفیذی و شرکت خدمات هوانوردی سعودی به منظور راه اندازی تجارب بی نظیر در حوزه اجرایی و سالن پرواز فرودگاه بین المللی العلا امضا کرد که در راستای اجرای برنامه های استراتژی توسعه بین المللی العلا و افزایش گنجایش ۳۳.۸ درصدی مسافری این فرودگاه تا ۲۰۳۰ است. هدف راهبردی این است که تعداد مسافران فرودگاه به ۲.۶ میلیون نفر تا ۲۰۳۰ برسد.
A picture containing indoor, furniture</p>
<p>Description automatically generated


این دو تفاهم نامه همکاری در حاشیه «کنفرانس آینده صنعت هوانوردی» امضا شدند. کنفرانس مذکور زیر نظر ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین در شهر ریاض برگزار می شود. طبق این توافق اداره و اپراتوری سالن فرودگاه با توجه به استانداردهای به روز دنیا به شرکت التنفیذی واگذار می شود تا با ارایه خدمات لوکس به مقامات بلندپایه و بقیه مهمانان فرودگاه هدف رشد و افزایش میزان گردشگری و رونق اقتصاد هوانوردی محقق گردد.
شرکت خدمات هوانوردی سعودی طبق توافقنامه تکنولوژی های به روز هوانوردی برای سفر و تردد راحت در فرودگاه و تمام امکانات ایمنی را از طریق ابزارهای پیشرفته فناوری در بخش هوانوردی ارایه می کند و هدف اصلی تسهیل روند سفر است.
A group of men in white robes</p>
<p>Description automatically generated with medium confidence


مهندس معتز کردی رئیس بخش عملیات استان در کمیسیون سلطنتی استان العلا اظهار کرد «این دو تفاهم نامه بخشی از استراتژی جامع تر برای ارایه الگوی سفر دلپذیر و بی همتا برای مسافران و گردشگران از بدو ورود به العلا تا ترک این منطقه به شمار می رود. تعداد گردشگران استان العلا در حال افزایش است و برداشت اولیه از العلا به عنوان موزه بزرگ طبیعی در دنیا قابل توجه است و این کمیسیون به دنبال افزایش همکاری و ائتلاف با نهادهای ملی حمل و نقل در راستای اجرای اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی می باشد. این توافقنامه ها از جمله برنامه های توسعه فرودگاه بین المللی العلا هستند. هدف کمیسیون رسیدن به میزان رضایت حداکثری از خدمات فرودگاه و افزایش کانال های ارتباطی بین العلا و خارج به منظور جذب ایرلاین ها و گردشگران کشورهای دنیا و رونق اقتصاد و خدمات هوانوردی است».


A group of people in white robes</p>
<p>Description automatically generated with medium confidence


فرودگاه العلا در مارس ۲۰۲۱ در فهرست فرودگاه های برتر دنیا قرار گرفت. چندین طرح توسعه توسط کمیسیون سلطنتی استان العلا برای همگامی با رشد مورد انتظار تعداد مسافران و ایرلاین ها در منطقه و افزایش گنجایش آن از صد هزار به ۴۰۰ هزار مسافر در سال اجرا شده است. این فرودگاه دو میلیون و ۴۰۰ هزار متر مربع است و گنجایش ۱۵ هواپیما به صورت همزمان دارد.
A picture containing text, indoor, screenshot, computer</p>
<p>Description automatically generated


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای