روسیه از انهدام تسلیحات غربی در غرب اوکراین خبر داد

روسیه از انهدام تسلیحات غربی در غرب اوکراین خبر داد

کشتی غلات در راه لبنان در ترکیه بازرسی شد
پنجشنبه, 4 اوت, 2022 - 00:00

روسیه از انهدام یک پایگاه تسلیحات غربی در منطقه لویو واقع در غرب اوکراین و هم مرز لهستان خبر داد. لویو خیلی به ندرت مورد حملات هوایی روسیه قرار می گیرد.

ارتش روسیه در بیانیه ای گفت «موشک های نقطه زن روسیه یک انبار تسلیحات و مهمات خارجی که از طریق لهستان به دست حکومت کی یف رسیده بود را منهدم کردند».

وزارت دفاع روسیه افزود که انبار مهمات و سلاح های خارجی ارسالی از طریق لهستان به اوکراین با استفاده از موشک های دوربرد هدف گرفته و تسلیحات یاد شده منهدم شدند. 

این بیانیه خاطر نشان کرد «در حمله ارتش روسیه به مرکز تجمع موقت تیپ ۸۱ ارتش اوکراین بیش از ۵۰ نفر کشته و ۶ خودروی نظامی منهدم شدند. ۵ پهپاد اوکراینی و دو موشک بالستیک توچکای اوکراین رهگیری شدند».

از سوی دیگر، کارشناسان ترکیه و روسیه و اوکراین چهارشنبه (۳ اوت) برای اولین بار پس از حمله روسیه عملیات بازرسی اولین کشتی حامل غلات اوکراین را تمام کردند. مقامات کی یف و مسکو در ماه ژوئیه درباره ارسال محموله های غلات برای کاهش بحران غذا در جهان توافق کردند.

کشتی «رازونی» از تنگه بسفر عبور کرد و پس از بازرسی و اطمینان از نبود تسلیحات و تجهیزات نظامی در کشتی راهی بندر طرابلس لبنان شد.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای گفت «بازرسی کشتی حامل ۲۶ هزار و ۵۲۷ تن ذرت با پرچم سرالئون پایان یافت و این کشتی که دوشنبه بندر اودسای اوکراین را ترک کرد به سمت لبنان در حال حرکت است».

یک مقام ارشد ترکیه گفت که به جای یک کشتی ۳ کشتی در روز به زودی بنادر اوکراین را ترک می کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای