تاسیس شرکت سرمایه گذاری سعودی مصری

تاسیس شرکت سرمایه گذاری سعودی مصری

شنبه, 6 اوت, 2022 - 12:15
PIFشرکت سرمایه گذاری در بخش های آینده دار در مصر را راه اندازی کرد (الشرق الاوسط)

صندوق سرمایه گذاری عمومی سعودی PIF شنبه (۶ اوت) از راه اندازی شرکت سرمایه گذاری مشترک سعودی مصری SEIG خبر داد که در زمینه سرمایه گذاری در بخش های آینده دار در جمهوری عربی مصر به عنوان یکی از بازارهای بزرگ و راهبردی آفریقا فعالیت خواهد کرد.
سرمایه گذاری در بخش های اصلی از جمله زیر ساختارها و توسعه املاک و نظام درمانی و خدمات مالی و پروژه های غذایی و کشاورزی و صنعتی مثل صنایع دارویی و غیره از جمله وظایف اصلی این شرکت خواهد بود.
طبق بیانیه صادره SEIG در توسعه و افزایش شراکت سرمایه گذاری PIF و شرکت های وابسته به این نهاد سعودی و بخش خصوصی سعودی در پروژه های مختلف سرمایه گذاری در مصر سهیم خواهد بود که منجر به درآمد زایی کلان در بلند مدت و توسعه زمینه های همکاری در بخش های راهبردی گوناگون می شود.
یزید الحمید معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقای  PIF گفت «تاسیس شرکت سرمایه گذاری مشترک بین سعودی و مصر در حالی انجام می شود که PIF با توجه به برنامه راهبردی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ به افزایش دامنه حضور و فعالیت های خود ادامه می دهد. PIF با توجه به رشد اقتصادی در منطقه به استفاده از زمینه های سرمایه گذاری در بخش های عمده و آینده دار در مصر روی آورده است».
او اضافه کرد « SEIGموجب افزایش حمایت از شرکت های سعودی و شرکت های وابسته به PIF و توانمند سازی آنها برای افزایش حضور می شود. شراکت های راهبردی اقتصادی PIF با شرکت های سرمایه گذاری و پیشرو از جمله عوامل مهم موفقیت PIF است».
PIF برنامه راهبردی شامل ایجاد زمینه های نوین سرمایه گذاری در خاورمیانه و شمال آفریقا را دنبال می کند که منجر به ایجاد شراکت های اقتصادی راهبردی بلند مدت و درآمد زایی پایدار و افزایش دارایی های PIF و تنوع منابع درآمد دولت سعودی با توجه به برنامه سند چشم انداز ۲۰۳۰ می شود. راه اندازی SEIG با برنامه راهبردی PIF همخوانی دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای