«جنگ توئیتری» صدر و الخزعلی

«جنگ توئیتری» صدر و الخزعلی

این امر شانس موفقیت ابتکار العامری با هدف گفت‌وگوی ملی را کاهش می‌دهد
سه شنبه, 16 اوت, 2022 - 00:30
تظاهرکنندگان در تلاش برای برداشتن موانع بتنی و عبور از پل به سمت منطقه سبز در بغداد، شنبه گذشته (AP)

مقتدی صدر رهبر جریان صدر، روز دوشنبه از طریق صالح محمد العراقی موسوم به «وزیر رهبر» به «عصائب اهل الحق» به رهبری قیس الخزعلی و بلوک پارلمانی آن «صادقون» حمله کرد.

صالح محمد العراقی در توئیتی نوشت: «فراکسیون (کاذبون / دروغگویان) (با اشاره به فراکسیون «صادقون» وابسته به عصائب) و دنباله رویان آن، می‌گوید: جریان صدر مسئولیت حضور خود در دولت‌های گذشته را بر عهده دارد. که «پاسخ: بله، ما مسئولیت داریم و منکر آن نیستیم». وی افزود: «بنابراین ما در جریان سیاسی بودیم (مثل علی بن یقطین) اما تاثیری روی شما نداشت، زیرا دائم بر فساد اصرار دارید».

«عصائب» از زبان عدنان فیحان رئیس فراکسیون پارلمانی خود، با همان تندی به توئیت «وزیر صدر» پاسخ داد. فیحان در توییتی نوشت: «(صادقون، به وعده های خود وفادارند) بر عهد استوارند. ما با پاسخ دادن به کسانی که آنچه در خود دارند و به ما نسبت دادند و رفتند، خودمان را خیلی اذیت نمی کنیم». وی افزود: «نیازی به توضیح نیست چرا که آفتاب زلال ها با غربال توئیت ها غایب نمی شود و همانطور که گفته اند وقتی از رقیب تهمت و توهین می شنوی بدان که او را خسته کرده ای و رنجیده ای».

جنگ توئیتی میان جریان صدر و یکی از نیروهای «چارچوب هماهنگی» در حالی صورت می‌گیرد که هادی العامری رهبر «ائتلاف الفتح» که یکی از رهبران «چارچوب هماهنگی» نیز هست، تورهای گفت‌وگو بین بغداد، اربیل و سلیمانیه را به منظور هموار کردن راه برای گفت‌وگوی جامع ملی به راه انداخته است.

اگرچه العامری رابطه متعادلی با صدر دارد، تبادل خطرناک اتهامات بین صدر و الخزعلی می تواند این تلاش ها را تضعیف کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای