اوکراین در خطوط مقدم دفاعی روسیه شکاف ایجاد کرد

اوکراین در خطوط مقدم دفاعی روسیه شکاف ایجاد کرد

نگرانی بین المللی درباره «بدرفتاری» مسکو با اسرا
شنبه, 10 سپتامبر, 2022 - 00:00
روسای جمهوری اوکراین و لتونی ۹ سپتامبر از بنای یاد بود «راه دلاوران» بازدید کردند. این یابود نام کسانی است که جلوی حمله روسیه در کی یف ایستادند (آسوشیتد پرس)

ارتش اوکراین گفت که در خطوط مقدم دفاعی روسیه در شرق اوکراین شکاف ایجاد و به سمت خط آهن اصلی در این منطقه پیشروی می کند. این خط آهن مسیر حمل و نقل نیرو و تجهیزات برای ارتش روسیه است. 

مقامات اوکراین به خبرنگاران مستقل برای پوشش خبری پیشرفت نیروها مجوز ورود به این منطقه را نداده اما وبسایت های خبری عکس های سربازانی را منتشر کردند که در خودروهای زرهی سوار شده اند و وقتی خودروهای زرهی از کنار تابلوهای اسامی شهرهای پس گرفته شده از روسیه رد می شوند شعار می دهند و نیروهای ارتش روسیه تسلیم می شوند.

ویتالی گانچف رئیس اداره تحت حمایت روسیه در منطقه خارکیف در یک پخش اینترنتی با بیان اینکه ارتش اوکراین در حال پیشروی است افزود «آنها با دقت و سرعت زیاد در حال پیشروی هستند». او خاطر نشان کرد «ارتش اوکراین موفق به پس گرفتن چند محله شد».

ماتیلدا بوگنر رئیس هیات دیده بان حقوق بشر سازمان ملل در اوکراین جمعه (۹ سپتامبر) گفت «روسیه اجازه ملاقات با اسرای جنگی اوکراینی نمی دهد و ما از وجود اسنادی درباره شکنجه و بدرفتاری با عده ای از آنها نگران هستیم».
بوگنر در ژنو افزود «روسیه اجازه ملاقات با اسرای جنگی بازداشت شده را نمی دهد و این بیش از قبل مایه نگرانی است چون ما اسنادی درباره شکنجه و بدرفتاری با اسیران جنگی در روسیه در دست داریم».

روسیه خبرهای منتشر شده درباره شکنجه و بدرفتاری با اسیران جنگی در روسیه را تکذیب کرده است.

در این راستا، وزیران انرژی اتحادیه اروپا جمعه (۹ سپتامبر) در بروکسل نشست داشتند. این جلسه به منظور توافق برای اقدامات فوری در راستای اعمال سقف قیمتی برای انرژی برگزار شد.

کادری سیمسون کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در بدو ورود به محل برگزاری جلسه در بروکسل گفت «باید اقدامات بی سابقه اجرا کنیم.. زمستان بسیار سختی در پیش داریم.. اما اتحاد ما در بخش انرژی مستحکم است و پیروز می شود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای