«بیانیه ریاض برای هوش مصنوعی»؛ به‌کارگیری فناوری به نفع بشریت

«بیانیه ریاض برای هوش مصنوعی»؛ به‌کارگیری فناوری به نفع بشریت

چهارشنبه, 14 سپتامبر, 2022 - 00:00
دیمه الیحیی دبیرکل سازمان همکاری دیجیتال در سخنرانی خود در اجلاس سران در ریاض (واس)

کشورهای عضو "سازمان همکاری دیجیتال (DCO) امروز (سه شنبه) «مانیفست ریاض برای هوش مصنوعی» را اعلام کردند که به دنبال به‌کارگیری فناوری نوآورانه هوش مصنوعی به نفع بشریت، جوامع، کشورها و کل جهان است.

این بیانیه در پی نشست «اجلاس جهانی هوش مصنوعی» در پایتخت سعودی صادر شد و به امضای همه اعضای این سازمان رسیده‌است: بحرین، قبرس، جیبوتی، کویت، مراکش، نیجریه، عمان، پاکستان، اردن، رواندا و سعودی. هدف آن تقویت تعهد خود به شناسایی و رسیدگی به مسائل انسانی فعلی، نوظهور و آینده در زمینه هوش مصنوعی است. همچنین راه‌های مختلف به‌کارگیری فناوری‌ها را برای بهره‌مندی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از طریق بهبود کیفیت کار، توسعه سیاست‌های عمومی قابل اجرا، و افزایش کارایی در سیستم کاری برجسته می‌کند.


بخشی از افتتاحیه «اجلاس جهانی هوش مصنوعی» در ریاض (واس)


دیمه الیحیی دبیرکل این سازمان گفت که «سازمان بر اساس چشم‌انداز مبتنی بر ایجاد یک اقتصاد دیجیتال فراگیر با حمایت از همکاری بین نهادهای مختلف و در همه سطوح ایجاد شده‌است».

او اضافه کرد این بیانیه «روی هفت ستون اصلی تمرکز دارد که به تبدیل آینده به یک واقعیت نزدیک کمک می‌کند، و هر یک از آنها شامل اصولی است با هدف پرداختن به راه‌هایی برای اطمینان از اینکه همه از مزایای هوش مصنوعی بدون آسیب رساندن به هیچ‌یک از آنها بهره‌مند می‌شوند».ارکان «بیانیه ریاض برای هوش مصنوعی» به تبدیل آینده به واقعیت نزدیک کمک می‌کند (واس)


ستون‌های اصلی همچنین شامل «تحقق نوآوری در این زمینه از طریق تشویق افراد، سازمان‌ها و کشورها به تمرکز بر نوآوری در بهره‌گیری از هوش مصنوعی به نفع انسان‌ها است. همچنین به دنبال ارائه ابزارهای لازم برای دستیابی به این هدف، مبارزه با تغییرات آب و هوایی با استفاده از فناوری‌های آن برای ارتقای اقداماتی که حفظ محیط زیست، ارتقای بخش انرژی سبز، تضمین دسترسی به آب پاک و افزایش بهره‌وری انرژی است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای