فردا مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض با سخنان امیر ریاض آغاز می شود

فردا مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض با سخنان امیر ریاض آغاز می شود

زیر نظر خادم حرمین شریفین و با حضور چهره های برجسته سعودی و منطقه و بین المللی
یکشنبه, 19 فوریه, 2023 - 14:30
 لوگوی مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض (الشرق الاوسط)

سومین دوره مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض دوشنبه (۲۰ فوریه) آغاز به کار می کند.

این نشست زیر نظر ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین است و با سخنرانی شاهزاده فیصل بن بندر امیر منطقه ریاض آغاز به کار می شود. 

مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان با همکاری سازمان ملل و موسسات حقوق بشری وابسته به سازمان ملل مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض را برگزار می کنند.

کنفرانس یاد شده در هتل کرون پلازا در منطقه دیجتالی ریاض برگزار می شود و شرکت کنندگان درباره جذب منابع برای تعامل با سوانح طبیعی و بحران های پیش رو و مقابله با چالش های مبرم و ایجاد و تنظیم راهکارهای علمی ابتکاری و پایدار در حوزه اقدامات بشر دوستانه گفتگو می کنند.

مقامات سعودی و بین المللی در این نشست درباره راه های واکنش موفق در حوزه امداد و اقدامات بشردوستانه برای ایجاد تحول ارزشمند و کمک رسانی با کارآرایی بیشتر تبادل نظر می کنند.

همگامی با نیازمندی های انسانی و تامین آنها و گردآوری و بررسی داده ها برای تقویت اقدامات بشردوستانه و پیشگیرانه و تقویت انعطاف پذیری در جوامع محلی و تغییر اقلیم و اقدامات بشردوستانه و دست یابی به اهداف توسعه پایدار از مسیر فعال سازی خط مشی تعاملی بین اقدامات انسانی و توسعه و صلح از محورهای مهم این نشست است.

کمیته برگزار کننده این نشست گفت که وزیر خارجه سعودی و معاون سرمنشی سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمیسر اتحادیه اروپا در مدیریت بحران و وزیر صنایع و منابع معدنی سعودی و وزیر منابع انسانی سعودی و وزیر بهداشت سعودی و مدیر برنامه توسعه سازمان ملل و کمیسر عالی اونروا و کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل و دبیر کل سازمان همکاری اسلامی و مدیر کل کمیته بین المللی صلیب سرخ و چهره های برجسته دیگری در این کنفرانس حضور خواهند داشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای