سوریه؛ هشدار از «تهاجم جنسی» و کشف باندهای قاچاق موادمخدر و خانه‌های فحشا

سوریه؛ هشدار از «تهاجم جنسی» و کشف باندهای قاچاق موادمخدر و خانه‌های فحشا

دوشنبه, 11 فوریه, 2019 - 13:30

مأمون رحمه امام جماعت مسجد جامع اموی در دمشق از ظهور پدیده «تهاجم و آذار و اذیت جنسی» در خیابان‌های پایتخت این کشور، هشدار داد.

به گزارش الشرق الاوسط، وی ضمن انتقاد از عدم پایبندی جوانان به وضعیت عمومی کشور، از رواج فساد و فحشا از قبیل بوسیدن و در آغوش گرفتن بین جوانان دختر و پسر در خیابان‌ها، ابراز شگفتی کرد.

وی گفت: «ای وای بر ما اگر فحشا و رذیلت‌ها در قلب‌ها، خانه‌ها، محله‌ها و جامعه‌های ما رخنه کند». وی ضمن محکوم کردن این پدیده ناشایست گفت این «امت» امروزه از «غرایز جنسی و لذت و هوسرانی» پیروی می‌کند.

وی در اظهارات خود، «یهودیان صهیونیست» را متهم اصلی ظهور این پدیده غیراخلاقی و تربیتی دانست تا بتوانند «امت عرب را در فسق و فجور غرق کنند و بر آن تسلط پیدا کنند». وی این این نوع «تهاجم فکری و جنسی» را به شدت محکوم کرد.

وی که در وفاداری به رژیم بشار اسد شناخته شده‌است، در طول سال‌های جنگ در این کشور سخنرانی او با هجمه تبلیغاتی رژیم هماهنگ بود و جوانان را برای پیوستن به شبه نظامیان رژیم یا رفتن به خدمت سربازی و غیره تشویق می‌کرد.

هشدار مأمون رحمه، در حالی صورت گرفت که فحشا، و سوء مصرف مواد مخدر و سرقت مسلحانه در جامعه سوریه گسترش پیدا کرده‌است. این در حالی که در ظرف کمتر از دو ماه، ده‌ها باند آدم‌ربایی، دزدی و خانه‌های فحشا کشف شده‌است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، گفته می‌شود یکی از این باندها و خانه‌های فحشا توسط هنرمندان زن و مرد، بازرگانان و افسران مدیریت می‌شد که در چند روز اخیر آنها را کشف و توقیف کردند.

دو روز پیش نیز، در شهر طرطوس خانه فحشای دیگری و یک باند قاچاق مواد مخدر کشف شد. این در حالی است که پیش از این در منطقه الحجیره، در جنوب دمشق یک باند آدم‌ربایی وترور توقیف شده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای