رشد ۷٫۵۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا از طریق بنادر سعودی

رشد ۷٫۵۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا از طریق بنادر سعودی

انتقال ۲۳ میلیون تن کالا از طریق بنادر سعودی در ژانویهٔ گذشته
سه شنبه, 12 فوریه, 2019 - 14:45
سازمان کل بنادر سعودی از افزایش بار کالاهای انتقالی در بنادر سعودی به ۲۰ میلیون تن در ماه ژانویه خبر دارد که در مقایسه با همین ماه از سال ۲۰۱۸ رشد ۷٫۵۷ درصدی داشت.

به گزارش الشرق الاوسط، تعداد محموله‌ها ۶۰۰ هزار بود که در مقایسه با همین دوره از سال گذشته رشد ۸٫۲۵ درصدی داشت.

این سازمان در شاخص آماری خود عنوان کرده بود که تعداد کشتی‌ها در بنادر سعودی در ماه ژانویهٔ گذشته به ۱٫۰۱۶ رسید، مسافران ۱۱۵ هزار نفر، ماشین‌ها ۴۹ هزار و چهارپایان ۴۱۳ هزار رأس بودند.

این سازمان این افزایش را در نتیجهٔ تلاش‌هایش برای تقویت خدمات بنادر سعودی، افزایش سطح عملکرد، بازدهی و قابلیت‌های عملیاتی و لجیستکی خود برای تحقق «چشم‌انداز ۲۰۳۰» دانست.

گفتنی است سازمان کل بنادر سعودی مسئولیت نظم دهی مدیریت بنادر سعودی و نظارت بر عملیات آن و توسعه‌اش برای ایجاد طرح‌های متنوع را بر عهده دارد که در دستیابی به ارزش افزوده برای اقتصاد ملی و تقویت سرمایه‌گذاری و فعالیت تجاری سعودی تقش داشته باشد.

این سازمان در راستای برنامه‌ریزی‌های خود برای مشارکت در تحقق تلاش‌های سعودی برای تبدیل شدن به سکوی لجیستیک ویژهٔ جهانی که به همهٔ قاره‌ها وصل می‌شود، اخیراً اولین مجوز واحد برای سرمایه‌گذار خارجی جهت انجام فعالیت‌های آژانس‌های دریایی را صادر و هزینه‌های نگهداری بار در انبارهای بنادر را اصلاح اصلاح کرد.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای