بسیج «الحشد الشعبی» علیه گروه‌هایی که خود را به هیئت نسبت داده‌اند

بسیج «الحشد الشعبی» علیه گروه‌هایی که خود را به هیئت نسبت داده‌اند

۱۰۰ ستاد جعلی در لیست انتظار بسته شدن
چهارشنبه, 13 فوریه, 2019 - 23:15

این روزها «الحشد الشعبی» کمپینی را برای بستن ده‌ها ستاد جعلی که ادعا می‌کنند به «الحشد الشعبی» وابسته هستند را به راه انداخته‌است به طوری که پس از اعلام دستگیری شیخ اوس الخفاجی به این اتهام در هفته گذشته تاکنون، متوقف نشده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از رهبران هیئت، ۱۰۰ ستاد جعلی که خود را به «الحشد الشعبی» نسبت داده‌اند، در لیست تعطیلی و بسته شدن قرار دارند.

پدیده گسترش ستادهای جعلی که ادعا می‌کنند به «الحشد الشعبی» وابسته هستند، در سال‌های اخیر در بغداد و استان‌های دیگر عراق افزایش یافته و سبب انتقادات عمومی فراوانی به حشد شده‌است، این امر آنها را به اقدام برای بستن و تعطیلی این ستادها که تا پایان جنگ علیه «داعش» فعال بودند، واداشت. 

گفتنی است در دسامبر ۲۰۱۷ پیروزی علیه داعش اعلام شد.

مدیریت امنیت هیئت الحشد الشعبی روز گذشته از بستن سه ستاد جعلی در منطقه المنصور واقع در غرب بغداد خبر داد.

علی الیاسری دبیرکل «سرایا الخراسانی» نیز در واکنش به بستن «دفتر الطلیعه» در منطقه المنصور گفت: «ستاد و دفتر بسته شده وابسته به حزب الطلیعه یکی از شاخه‌های سیاسی سرایا است که کاملاً سیاسی بوده و به هیچ وجه نظامی نیست».

کریم النوری عضو سازمان «بدر» و الحشد الشعبی در گفتگو با «الشرق الاوسط» نیز گفت: «عملیات تعطیلی ستادهای جعلی منتسب به حشد نیازی به دستور یا موافقت نخست‌وزیر ندارد، چرا که قانون هیئت در این راستا روشن و واضح است».

وی اعتراف کرد: «ممکن است اقدام برای بستن این ستادها دیر شده باشد، اما لازم و مهم است، زیرا حضور آنها در مناطق مسکونی مشکلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد می‌کند».

النوری ضمن رد گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دلیل دستگیری اوس الخفاجی مخالفت با ایران بوده، گفت: «الخفاجی دو جرم مرتکب شده که یکی از آنها این است که خود را به حشد نسبت داده و دیگری اینکه یک دفتر جعلی و غیرقانونی باز کرده‌است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای