​نرخ برنت خام برای اولین بار در ۲۰۱۹ از مرز ۶۵ دلار گذشت

​نرخ برنت خام برای اولین بار در ۲۰۱۹ از مرز ۶۵ دلار گذشت

تأکید «آرامکو» بر عادی و ایمن بودن تأسیسات و عملیات‌هایش
شنبه, 16 فوریه, 2019 - 16:30

با اقدامات اوپک برای حمایت از کاهش تولید نفت، روز گذشته قیمت نفت خام برنت به بشکه‌ای ۶۵ دلار رسید که بالاترین سطح آن در سال ۲۰۱۹ بود.

به گزارش الشرق الاوسط، قیمت نفت خام برنت با رشد هفتگی ۴٫۵ درصدی ۶۵٫۷۳ دلار و قراردادهای نفت خام تگزاس با رشد ۱٫۹۷ درصدی به بشکه‌ای ۵۵٫۴۸ دلار رسید.

در این میان بعد از شایعاتی مبتنی بر بسته شدن یکی از میادین «آرامکو» در دو هفتهٔ پیش، خبرگزاری رویترز روز گذشته به نقل از شرکت نفت «آرامکو»ی سعودی اعلام کرد تمام تأسیسات و عملیات آن ایمن و طبیعی است.

از سوی دیگر این شرکت اعلام کرد در راستای راه اندازی پروژه سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید تجهیزات حفاری به صورت داخلی، اولین جلسهٔ هیئت مدیرهٔ شرکت ساخت تجهیزات حفاری عربی با شرکت اویل ویل وارکو (ان اُ وی) تشکیل شد.

شرکت ساخت تجهیزات حفاری عربی اخیراً تأسیس شد که ۷۰ درصد سهام آن متعلق به شرکت (ان اُ وی) است.

در جلسهٔ اول این شرکت توافقاتی در خصوص تعیین مسئولان اصلی آن و استراتژی برند تجاری‌اش حاصل شد.

هدف از این پروژه ساخت ابزارآلات و تجهیزات حفاری برای ارائه خدمات پس از فروش است و این شرکت قادر خواهد بود که سالانه ۱۰ سکوی حفاری برای خدمات دهی در خاورمیانه و شمال آفریقا تأسیس کند.

این شرکت با مساحت بیش از ۵۰۰ هزار متر مربع یکی از بزرگ‌ترین سکوهای تجهیزات حفاری و خدمات پس از فروش خواهد بود.

این شرکت هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد که شامل یک مرکز آموزشی با کیفیتی نزدیک به سطح جهانی خواهد بود و آموزش در آن با فراهم کردن جدیدترین تجهیزات و شبیه‌سازی‌ها انجام خواهد گرفت.

قرار است عملیات ساخت و ساز این شرکت ۲ سال طول بکشد و کار آن با ساختن اولین دستگاه حفاری در ابتدای سال ۲۰۲۰ شروع شود.

در سال ۲۰۲۰ انتظار می‌رود که این شرکت ۵۵ دستگاه حفاری زمینی تولید کند و به شکل چشمگیری در ساخت تجهیزات حفاری داخلی مشارکت داشته باشد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای