دورخیز سعودی برای تبدیل به یکی از مراکز پیشرو در اقتصاد دیجیتال

دورخیز سعودی برای تبدیل به یکی از مراکز پیشرو در اقتصاد دیجیتال

سرمایه‌گذاری کلان سعودی برای ایجاد زیرساخت دیجیتال پیشرفته در اقتصاد
چهارشنبه, 13 فوریه, 2019 - 16:45

فهد المبارک وزیر کشور سعودی از سرمایه‌گذاری‌ بزرگ کشورش برای ایجاد زیرساخت دیجیتال پیشرفته در بخش‌های اقتصادی و مالی خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، این اقدام برای احراز جایگاه پیشرفته در جهان در همهٔ بخش‌ها از طریق دیجیتالی کردن تکنولوژی به وسیلهٔ شراکت بخش‌های عمومی و خصوصی است.

المبارک توضیح داد هدف از این کار رسیدن به یک چشم‌انداز برای اقتصاد دیجیتال، تبدیل سعودی به یکی از بهترین کشورهای جهان در این زمینه و ارتقاء قابلیت اتصال همه خدمات به صورت الکترونیکی است که منجر به تسریع فعالیت تولید، کاهش هزینه‌ها و تحقق بهترین اقدامات برای به‌کارگیری تکنولوژی در اقتصاد می‌شود.

وی در نشستی در «اجلاس جهانی دولت‌ها» در دبی عنوان کرد که سعودی در نظر دارد که یکی از نهادهای پیشرو در اقتصاد دیجیتال باشد.

وی افزود: سعودی در این راستا در حال توسعهٔ زیرساخت دیجیتالی خود با خدمات اینترنت، ارتباطات دیجیتالی و استفادهٔ پیشرفته از ارزهای دیجیتال است تا در این زمینه پیشرو باشد.

این در حالی است که کارشناسان مالی، بانکی و اقتصادی به اهمیت تسریع و تقویت تحول اقتصادی دیجیتالی در منطقه با این دید که «دیجیتالی کردن» یک روند اجباری و نه اختیاری است تأکید کردند.

آنها عنوان کردند این تحول دیجیتالی در تغییرات مثبت عمیق برای ساماندهی و تشکیل اقتصاد عربی، منطقه‌ای و جهانی و پیش بردن آن به سوی توسعه و همکاری برای انجام مأموریت‌ها با کم‌ترین زمان و تلاش ممکن نقش دارد.

شرکت کنندگان در نشست «سرمایه‌گذاری در اقتصاد دیجیتالی: رویکرد جدید صندوق‌های توسعه» که به همت وزارت مالی امارات و صندوق پول عربی در حاشیهٔ «اجلاس جهانی دولت‌ها» تشکیل شد اظهار کردند که عملیات تکنولوژی کردن اقتصاد در اجرای طرح توسعهٔ پایدار در منطقه نقش خواهد داشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای