تخصیص بخشی از برنامه‌های نمایشگاه کتاب در کازابلانکا به کودکان

تخصیص بخشی از برنامه‌های نمایشگاه کتاب در کازابلانکا به کودکان

فضای نوآوری و هنری همراه با ساعت‌ها هیجان و تخیلات ذهنی
یکشنبه, 17 فوریه, 2019 - 10:45
شهر کازابلانکای مراکش میزبان بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب است که تا یکشنبه آینده پابرجا خواهد بود. 

به گزارش الشرق الاوسط، این نمایشگاه همانند گذشته برنامه‌های جذاب، متنوع و غنی را برای کودکان برگزار و تلاش می‌کند تا به پرسش‌های کودکانه و حس کنجکاوی شناختی آنان را پاسخ دهد.

محمد الاعرج وزیر فرهنگ و ارتباطات مراکش در افتتاحیه این نمایشگاه، در بخشی از سخنرانی خود که برای کودکان اختصاص داده شده بود گفت: «شکی نیست که ما به هنگام تهیه و تدوین برنامه بخش کودکان برای این نمایشگاه، به فکر موضوعاتی برای پر کردن اوقات فراغت شما بودیم... موضوع‌هایی همچون  کارهای روزانه فرهنگی که میل شما را به خواندن و مطالعه بیشتر کند و حس کنجکاوی علمی شما را تقویت کند و به مهارت‌های شما بیفزاید و عشق شما را به کتاب بیشتر کند». 

برنامه پیشنهادی نمایشگاه کتاب کازابلانکا برای کودکان در چهار فضای متنوع تدارک دیده شده است، از جمله «بخش نوآوری و هنری»، «بخش کتاب من»، «بخش میراث میهنی» و «بخش تئاتر و سن».

با توجه به این چهار بخش، موضوع‌های برنامه نمایشگاه کتاب بخش کودکان بین پارامترهایی همچون تمدن، تاریخ، معماری، طبیعت، مهندسی و تکنولوژی توزیع شده است.

همچنین قرار است تعدادی از کارگاه‌های آموزشی دستی و خلاقیت ذهنی برپا شود که به خلاقیت، نوآوری، هنر زندگی و رفتار مثبت در کودکان کمک کند. 

این برنامه‌ها شامل ساعات زیادی از هیجان، جذابیت و تخیلات ذهنی خواهد بود.

این برنامه‌های متنوع زیر نظر گروهی از نویسندگان، کارشناسان، هنرمندان و انیماتورهای که در زمینه‌های سینما، نقاشی و هنر گریم و جلوه‌های بصری، ساخت عروسک متحرک، هنر سفالگری و موزاییک، برگزار می‌شود. 

همچنین همراه با ارائه برنامه‌هایی نظیر اجرای تئاتر از سوی گروهایی فعال در فضای تئاتر تربیت کودکان، علاوه بر برگزاری کارگاه‌های اجرای کورئوگرافی خواهد بود.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای