ترکیه «بدون نیاز به دیگران» شرق فرات را از کرُدها پاکسازی می‌کند

ترکیه «بدون نیاز به دیگران» شرق فرات را از کرُدها پاکسازی می‌کند

​ارسال مهمات و نیروهای جدید… چاوش اوغلو: «دوره شکست‌ها گذشت»
سه شنبه, 19 فوریه, 2019 - 00:15

ترکیه تأکید کرد که اجازه تشکیل «کمربند تروریستی» در امتداد مرز جنوبی خود با سوریه را نخواهد داد و قادر است به تنهایی منطقهٔ شرق رود فرات را از وجود شبه‌نظامیان کرُد پاکسازی کند.

به گزارش الشرق الاوسط، مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز یکشنبه گفت که کشورش برای مبارزه با «تروریسم» در منطقه فرات شرقی و دور کردن خطر آن از مرزهای جنوبی ترکیه، به تنهایی و به دون نیاز به کسی، از توانایی خود اطمینان دارد.

وی تأکید کرد که آنکارا در مورد مبارزه با تروریسم به آنچه که دیگران می‌گویند اهمیت نمی‌دهد، و دوره شکست‌ها از بین رفته‌است… ترکیه اکنون در میدان‌های جنگ و همچنین در میز مذاکره نیز با اطراف مختلف دستاوردهایی را به ارمغان آورده‌است.

وی در همین راستا، بر ادامه مبارزه کشورش با تمام تروریست‌ها، از جمله عناصر «داعش» و شبه نظامیان کرُد (که ترکیه آنها را به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی کرده‌است)، تأکید کرد.

وی افزود: «ما اگر سلاح‌هایمان را از خارج خریداری می‌کردیم، اکنون نمی‌توانستیم عملیات خود را انجام دهیم… در گذشته ما وارد شمال عراق شدیم و آنان به ما گفتند، خارج شوید، اکنون نیز به ما می‌گویند وارد عفرین نشویم، اما ما برای پاکسازی تروریسم به این شهر وارد خواهیم شد».

از سوی دیگر، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه، گفت: «در راستای حمایت از مرزهای ترکیه و مردم آن، پایان دادن به حضور شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه، اهمیت زیادی دارد».

وی تأکید کرد که گروه شبه نظامیان کُرد نباید در منطقه أمن، که قرار است توسط ترکیه در شرق فرات در امتداد ۴۴۰ کیلومتر از مرز ترکیه با سوریه ایجاد شود، حضور داشته باشند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای