​فیلم‌هایی با پیام‌های اجتماعی و تأثیری فراتر از زرق و برق اسکار

​فیلم‌هایی با پیام‌های اجتماعی و تأثیری فراتر از زرق و برق اسکار

دوشنبه, 25 فوریه, 2019 - 09:15

فیلم «کتاب سبز» (گرین بوک) به تبعیض نژادی، فیلم «رم» به تأثیر عاطفی کارگران خانگی و فیلم «آر. پی. جی» به مبارزه برای حقوق بشر می‌پردازند.

به گزارش «الشرق الاوسط» پیام‌های موجود در این 3 فیلم که برای جوایز اسکار رقابت می‌کنند، تصادفی نیست. همه این فیلم‌ها توسط شرکت پارتیسیپنت مدیا تولید شده که یک مؤسسه پیشرو است که سعی دارد پیام‌های اجتماعی را در فیلم‌های خود ارائه دهد.

میلیاردر و رئیس سابق شرکت ایبای جف اسکرول، شرکت پارتیسیپنت را در سال 2004 تأسیس کرد.

دیوید لیند، رئیس بخش رسانه‌ای شرکت در پیامی در ایمیل خود گفت: «ما معمولا جذب داستان زندگی انسان‌های معمولی می‌شویم که به کارهای فوق‌العاده دست می‌زنند و پیشگامان تغییر در زندگی خود و دیگران می‌شوند».

وی افزود: «فیلم «رم» دلیل واضحی بر این امر است. این داستان زندگی سیلو یک مدیر خانه مکزیکی است که با چالش‌های سختی روبرو می‌شود، اما با شجاعت به مبارزه با آنها می‌رود».

این فیلم فردا در اسکار به همران فیلم «گرین بوک» برای جایزه بهترین فیلم رقابت می‌کند. گرین بوک به زندگی یک پیانیست سیاه‌پوست است که در سال 1962 در دوران آپارتاید (تبعیض نژادی) در یک تور موسیقی در آمریکای جنوبی حرکت می‌کند.

فیلم «آر. پی. جی» نیز به زندگی روت بادر گینسبرگ یک قاضی زن در دادگاه عالی آمریکا پرداخته و نامزد بهترین جایزه فیلم مستند است.

اسکات بادنیک که در آثار خود به قضیه اصلاحات در زندان‌ها می‌پردازد، سعی دارد فیلم‌های خود را به آثار سرگرم‌کننده و مؤثر و تجاری تبدیل کند.

وی افزود: «شرکت جدید «وان کامنیتی» اقدامات انسانی و سیاسی در جهان سرگرمی را ترکیب می‌کند».

وی یادآور شد: «علی‌رغم تمایل افرادی که به اعمال خیریه و مقابله با فقر و بی‌خانمانی توجه می‌کنند، اما تا کنون با شرکت تولید که 20، 30 یا 60 میلیون دلار برای بیان این موضوع می‌پردازد، همکاری نکرده‌اند، و ما اینجا به عنوان این شریک هستیم».

وی افزود: «اگر کسی بخواهد سودی ده برابر سرمایه خود داشته باشد، به توییتر، اوبر و اینستاگرام برود. این شرکت برای سودآوری و تأثیر تأسیس شده است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای