​خانواده قذافی سناتور آمریکایی را به مجازات تهدید کرد

​خانواده قذافی سناتور آمریکایی را به مجازات تهدید کرد

آنها خواهان آزادی الساعدی شدند
شنبه, 2 مارس, 2019 - 11:30

خانواده معمر قذافی رهبر پیشین لیبی اعلام کردند که مارکو روبیو سناتور جمهوری‌خواه آمریکا را به دلیل انتشار عکسی از رهبر لیبی که صورتش آغشته به خون است، مورد تعقیب و پیگرد قانونی قرار خواهند داد.

به گزارش «الشرق الاوسط» یکی از سناتورهای آمریکایی تصویری از قدافی پیش و پس از کشته شدنش در بین پیام‌های غیرمتنی توئیتریش منتشر کرد و هدفش از این پیام تصویری را هشدار به رئیس جمهوری ونزوئلا دانست.

آنها همچنین از مقامات محلی خواستند فرزند خود الساعدی که در طرابلس زندانی شده را آزاد کنند.

خانواده قذافی در نامه‌ای که توسط رسانه‌ها منتشر شده، به شدت این اقدام را محکوم کرده و آن را «وحشتناک، ناخوشایند و تحریک‌آمیز» توصیف کردند.

در این نامه آمده‌است: «روبیو با انتشار این عکس رئیس ونزوئلا که از سوی مردم انتخاب شده را تهدید کرد، گویی به اقدام ناتو در خصوص مورد هدف قرار دادن رئیس‌جمهور افتخار می‌کند».

خانواده قذافی ضمن هشدار به این سناتور آمریکایی و امثال وی در خصوص پیامدهای توهین به قذافی افزودند: «این تجاوز بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و این خانواده همه اقدامات قانونی لازم را برای مجازات این اقدام وحشیانه و بربری انجام خواهند داد».

این خانواده از رسانه‌ها و سازمان‌های حقوقی خواستند این اقدامات نژادپرستانه را افشا کرده و مرتکبان آن را مجازات کنند. 

علاوه بر این از توییتر خواستند مسئولیت قانونی و اخلاقی عکس‌های وحشتناکی که ارزش‌های انسانی را نقض می‌کند، به عهده بگیرد.

خانواده قذافی بار دیگر از مقامات لیبی آزادی فرزند خود الساعدی که در زندان زاره طرابلس زندانی شده را خواستار شدند. 

دادگاه در ماه آوریل گذشته وی را از تهمت قتل بشیر الریانی مربی و بازیکن سابق تیم اتحاد تبرئه کرد.

مبارکه التاورغی وکیل الساعدی ضمن ابراز تعجب از آزاد نکردن وی علی‌رغم صدور حکم آزادی گفت: «همه اتهامات وارده به وی از سوی دادستانی ساقط شد، اما او تاکنون در زندان به سر می‌برد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای