​درگیری معترضان فلسطینی با اشغالگران اسرائیلی در مرزهای غزه

​درگیری معترضان فلسطینی با اشغالگران اسرائیلی در مرزهای غزه

یکشنبه, 3 مارس, 2019 - 21:45

در ادامه تنش‌های مستمر شبانه روز گذشته در نزدیکی حصار امنیتی شرق خان یونس و رفح در نوار غزهٔ جنوبی تجمع اعتراض آمیز فلسطینی ها آغاز شد و تظاهر کنندگان با نیروهای اسرائیلی درگیر شده، لاستیک‌ها را سوزانده و از نور لیزر استفاده کردند.

به گزارش الشرق الاوسط، رسانه‌های عبری اخباری دال بر انفجارهای شدید در همه جای شورای منطقه‌ای «اشکول» منتشر کردند که ناشی از بطری‌هایی بود که فلسطینیان به سمت نیروهای اشغالگر در مرزهای جنوبی نوار غزه پرتاب می‌کردند.

ده‌ها جوان به منطقهٔ شرقی شهر رفح رفته تا در فعالیت تظاهرات شبانه شرکت کنند اما نیروهای اشغالگر، تظاهرکنندگان را با شلیک گلوله و گاز اشک آور سرکوب کردند.

تظاهرکنندگان نیز لاستیک آتش زدند و به نیروهایی که به سمت آنها شلیک کردند، حمله ور شدند.

گفتنی است بعد از کاهش تأثیر تلاش‌های آرام‌سازی گروه‌های فلسطینی در غزه، تظاهرات‌ شبانه مجدداً شروع شد و غزه هر شب و همچنین جمعه‌ها شاهد تظاهرات شبانه در ۵ منطقه است که هدف از آن نگه داشتن سربازان اسرائیلی در حالت آماده‌باش دائمی است.

دو روز گذشته در تظاهراتی نزدیک مرزهای جنوبی نوار غزه ۱۷ شهروند در نتیجهٔ تیراندازی مجروح شدند و تعدادی از آنها بر اثر پرتاب گاز اشک آور آسیب دیدند.

نیروهای اشغالگر همچنین دو امدادگر و یک خبرنگار را با گاز اشک آور مورد حمله قرار دادند.

منابع پزشکی عنوان کردند نیروهای اشغالگر با فشنگ واقعی، مشقی و گاز اشک آور به جوانانی در منطقهٔ ملکه در شهر غزه حمله کردند که منجر به زخمی شدن ۱۷ نفر از آنها شد که جراحت آنها از نوع متوسط است، تعدادی دیگر نیز دچار خفگی شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای