​مفتی لبنان: سنیوره خط قرمز است… باسیل از حریری عذرخواهی کرد

​مفتی لبنان: سنیوره خط قرمز است… باسیل از حریری عذرخواهی کرد

پس از حمله به نخست‌وزیر سابق و سیاست حریری
چهارشنبه, 6 مارس, 2019 - 11:45

عبداللطیف دریان مفتی لبنان وارد مسئله حمله به فؤاد سنیوره نخست‌وزیر سابق این کشور از سوی «حزب‌الله» و «جنبش میهنی آزاد» شد و این مسئله را «خط قرمز» توصیف کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، او از آتش‌بس و آرامش به وجود آمده در روابط بین «جنبش میهنی آزاد» و «جریان المستقبل» پس از عذرخواهی جبران باسیل وزیر خارجه از سعد حریری در خصوص خبر شبکه «otv» ابراز رضایت کرد.

 منابع آگاه گزارش دادند باسیل روز گذشته در تماسی با سعد حریری نخست‌وزیر لبنان از وی عذرخواهی کرد و گفت: «آنچه در مقدمه خبر آمد یک قضاوت شخصی بوده و بیانگر دیدگاه ما نیست».

گفتنی است پس از این تماس طرفین در خصوص آرام کردن اوضاع در رسانه‌ها توافق کردند.

حمله به نخست‌وزیر سابق و سیاست‌های مالی وی به رویارویی و درگیری رسانه‌ای بین دو شبکه «المستقبل» و «otv» منجر شد و شبکه «otv» در مقدمه خبر خود در حمله‌ای به نخست‌وزیر سابق گفت: «سنیوره از سوءپیشینه و باز کردن پرونده‌های قدیم می‌ترسد».

شبکه «المستقبل» نیز در واکنش به این اقدام گفت: «توهین و سرکشی به فؤاد سنیوره به منزله توهین به سعد حریری و تاریخ سنیوره در تاریخ سیاسی حریری است».

دریان مفتی لبنان در موضعی واضح اما گفت: «دولت فؤاد سنیوره خط قرمز است، زیرا وی یک دولتمرد واقعی است که شفافیت و مصداقیت را به امور مالی دولت بازگرداند».

وی همچنین از وزرا خواست درگیری‌های سیاسی را کنار گذاشته و یک کار دولتی جدی برای پیشرفت کشور و شهروندان انجام دهند، چرا که در حال حاضر بحران اقتصادی لبنان بسیار بزرگ است و ما همه از آن رنج می‌بریم.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای