فروش تابلوی نقاشی کاراواجو به قیمت ۱۷۰ میلیون دلار

فروش تابلوی نقاشی کاراواجو به قیمت ۱۷۰ میلیون دلار

آن را پنج سال پیش در طبقه بالای خانه‌ای در تولوز فرانسه یافتند
شنبه, 9 مارس, 2019 - 14:30

متخصصان ایتالیایی اعلام کردند که تابلوی نقاشی نقاش معروف ایتالیایی که پنج سال گذشته در خانه‌ای پیدا شد شاید به قیمت ۱۷۰ میلیون دلار (۱۵۰ میلیون یورو)، در حراج علنی روز ۲۷ ژوئیه در شهر تولوز به‌فروش رسد.

به گزارش الشرق الاوسط، رویترز آورده است که این اثر هم‌اینک در تالار کولناجی هنری لندن نمایش داده می‌شود؛ اثری که قدمت آن به سال ۱۶۰۷ بازمی‌گردد.

 این تابلو یهودیت، یکی از قهرمانان کتاب مقدس را، در حال بریدن سر فرمانده آشوری هولوفرنیس، به‌تصویر می‌کشد.

این تابلو (یهودیت و هولوفرنیس) را در سال ۲۰۱۴، در طبقه فوقانی خانه‌ای در شهر تولوز یافتند. اریک تورکان متخصص آثار هنری اظهار کرد که به‌جز برخی صدمات بسیار جزئی این اثر به‌صورت شگفتی سالم مانده‌است. 

او همچنین عنوان کرد که این اثر که دست‌کم صد سال در این خانه مانده‌است مورد آزمایش‌های مختلفی قرار گرفته تا صحت انتساب آن به کاراواجو ثابت شود. 

او افزود که «ما اینک به این اطمینان رسیدیم که این تابلو اثر کاراواجو است و آن را به همین اعتبار خواهیم فروخت».

پیش‌بینی می‌شود این تابلو نظر بسیاری از اروپائیان را به‌خود جلب کند.

 تورکان، که نهاد متبوع او کارهای تحقیقاتی مربوط به این اثر را از زمان پیداشدن این تابلو انجام داده‌است، بیان کرد که «این تابلو بسیار حائز اهمیت است زیرا کاراواجو از هنرمندان بسیار مهم است و تنها ۶۵ اثر هنری از او برجای مانده‌است».

این دومین اثر کاراواجو است که یهودیت را در حال بریدن سر هولوفرنیس مست به‌تصویر می‌کشد؛ و اولین اثری که تاریخ آن به ۱۶۰۰ میلادی بازمی‌گردد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای