تهدید حوثی ها به «حمله» به ریاض و ابوظبی

تهدید حوثی ها به «حمله» به ریاض و ابوظبی

مباهات به توان موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین و اعتراف به حملات تروریستی
شنبه, 16 مارس, 2019 - 20:45
شهروند یمنی در صنعا قطعات پلاستیکی را از زباله برای فروش جمع آوری می کند

دامنه تهدیدهای حوثی ها روز شنبه (۱۶ مارس) فراتر رفته و حوثی ها به توان خود برای حمله به ریاض و ابوظبی و امتلاک موشک و فناوری پیشرفته برای انجام حمله مباهات کردند. گروه حوثی گفت که ۱۷ مورد حمله تروریستی در دریای سرخ در چهار سال گذشته انجام داده است.

یحیی سریع سخنگوی کودتاچیان حوثی در یک نشست خبری در صنعا گفت «ما الان تصاویر هوایی و اطلاعات مهمی درباره ده ها پایگاه نظامی و تاسیسات سعودی در اختیار داریم. ورود هواپیماهای بدون سرنشین درونز به نبرد باعث افزایش دامنه هدف های موشکی ما شده است». او خاطر نشان کرد «ریاض و ابوظبی از اهداف مشروع ما هستند. ما نسل های پیشرفته جنگنده ها را تولید کردیم و سامانه های جدیدی هم در آینده فعال خواهند شد».

شبه نظامیان حوثی از انجام ۱۷ مورد حمله تروریستی در دریای سرخ در چهار سال گذشته خبر داد. حوثی ها برای انجام حملات بیشتر در مسیر کشتیرانی بین المللی و جزایر یمن ابراز آمادگی کردند. حوثی ها که مورد حمایت نامحدود ایران هستند مدعی شدند که از توانایی تولید صد در صد موشک های بومی برخوردار هستند. ناظران نظامی و گزارش های بین المللی می گویند حوثی ها صدها جنگنده بدون سرنشین در اختیار دارند. این تجهیزات توسط ایران تامین شده و به شکل قطعات جداگانه به یمن انتقال یافته است. قطعات هواپیماها بعد از انتقال به مناطق تحت کنترل حوثی ها توسط کارشناسان ایرانی و «حزب الله» لبنان مونتاژ شده اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای