​وزارت اطلاعات: میترا استاد پرستوی ما نیست

​وزارت اطلاعات: میترا استاد پرستوی ما نیست

چهارشنبه, 29 مه, 2019 - 21:45
همشهری

ادعای ارتباط میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی وزیر اسبق و شهردار اسبق تهران با نهادهای امنیتی واکنش وزارت اطلاعات ایران را به همراه داشت.

به گزارش الشرق الاوسط، خبرگزاری‌های رسمی ایران به نقل از دستیار ویژه وزیر اطلاعات گزارش دادند: «همسر دوم محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران که دیروز به قتل رسید هیچگونه ارتباط و همکاری با وزارت اطلاعات نداشته‌است».

روز گذشته برای نخستین بار دختر نجفی از ارتباط میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران با نهادهای امنیتی پرده برداشت. 

وزیر اسبق آموزش و پرورش اما روایت دیگری را در دادسرا مطرح کرد و گفت که صحبت‌های وی شنود می‌شد و در اختیار همسر دومش قرار می‌گرفت. 

وی افزود: «خودم در واتس‌اپ صحبت‌هایی را که برای ایشان ارسال کرده بودند، شنیدم.» 

وی در عین حال شایعه شکایت در این موضوع را رد کرد و گفت: «خودم نخواستم این موضوع را پیگیری کنم چون با شماره‌ای ارسال می‌کردند که معلوم نیست از کجاست؟» 

روز گذشته دختر نجفی این نهادها را وزارت اطلاعات و سپاه عنوان کرده بود اما محمد علی نجفی تأکید کرد که جایی نام نهادی را عنوان نکرده‌است و گفت: «شاید کار یک نهاد نباشد شاید کار شخصی در نهادی باشد که با ایشان ارتباط داشتند.» 

وی دربارهٔ محتویات پیام‌هایی که برای همسرش ارسال می‌شد، چیزی نگفت و پلیس هم تا کنون دربارهٔ این موضوع اظهار نظری نکرده‌است.

در پی کشته شدن میترا استاد، بار دیگر موضوع «پرستوهای وزارت اطلاعات» یعنی زنانی که از سوی سازمانهای اطلاعاتی بر سر راه سیاستمداران قرار می‌گرفتند دوباره بر سر زبانها افتاد.

پیش از این حوادث مشابهی برای علی جنتی، محمدعلی ابطحی و عطاء الله مهاجرانی در رسانه‌ها مطرح شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای