خادم حرمین: در راستای خدمت به مسائل امت و صلح گام برمی‌داریم

خادم حرمین: در راستای خدمت به مسائل امت و صلح گام برمی‌داریم

سعودی، سه‌شنبه را عید فطر اعلام کرد
سه شنبه, 4 ژوئن, 2019 - 11:00

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین و پادشاه سعودی بر تلاش‌های کشورش در راستای خدمت به مسائل اسلامی و پشتیبانی از صلح تأکید کرد و از خداوند خواستار توفیق امت اسلامی به سوی خیر و صلاح و وحدت کلمه مسلمانان شد.

به گزارش الشرق الاوسط، خادم حرمین شریفین در پیامی به شهروندان سعودی، افراد مقیم، زائران بیت الله الحرام و همه مسلمانان جهان فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک و تهنیت گفت.

در این پیام که توسط ترکی الشبانه وزیر اطلاع‌رسانی سعودی قرائت شد، آمده‌است: خدا را سپاس می‌گویم که به ما این توفیق را عنایت کرد که ماه مبارک رمضان را به پایان برسانیم، از درگاه الهی می‌خواهم ما را از زمرهٔ کسانی قرار دهد که ماه مبارک رمضان را با روزه و قیام و اعمال نیک گذرانده باشند، و خدا را بابت اعطای توفیق درک عید سعید فطر سپاس گفته و از او تعالی می‌خواهیم ما را مشمول مغفرت خود گردانده و ما را از رها شدگان از دوزخ قرار دهد. ملک سلمان ادامه داد: خداوند از زمان تأسیس سعودی توسط ملک عبدالعزیز آل سعود به این کشور توفیق خدمت به حرمین شریفین و میهمانان الهی و حاجیان و زائران و توجه به آرامش و آسایش و امنیت و سلامتی آنان را عنایت کرده، کشور ما دل‌ها و درها را برای مسلمانان گشوده و بر مشکلات فائق آمده، و خدا را شاکریم که به ما این توفیق را عنایت کرد همه امکانات خود را برای تسهیل خدمات ارائه شده به زائران به‌کار ببندیم. 

وی اضافه کرد: عربستان سعودی همواره برای خدمتگذاری به قضایای جهان اسلام و حمایت از صلح جهانی از هیچ کوششی فروگذاری نکرده‌است و از خداوند می‌خواهد امت اسلامی را به خیر و صلاح رهنمون ساخته و آن‌ها را بر پیروی از قرآن روشن‌گر و منش پیامبرمان متحد و همدل سازد و آن‌ها را به آرزوها و آرمان‌هایشان برساند.

 ملک سلمان تأکید کرد: خداوند عید را فرصت خوبی برای ارتباط برقرار کردن و همدلی و تکافل و رواداری و اظهار خوشحالی و شادی قرار داده‌است، از خداوند می‌خواهیم این مناسبت‌ها را در حالی برای سرزمین ما و امت اسلامی و کل جهان تکرار کند که همه در خیر و صلح و رفاه باشیم.

در همین باره، خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع با ارسال پیام‌هایی جداگانه حلول عید سعید فطر را به رهبران کشورهای اسلامی تبریک گفته و از خداوند متعال خواستار قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان شدند.

همچنین خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود وولیعهدشان، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر تماس‌ها و پیام‌هایی از سوی سران و مسئولان کشورهای عربی دریافت کردند. 

آنها ضمن عرض تبریک خدمت خادم حرمین شریفین و ولیعهدشان از درگاه خداوند متعال برای امت اسلامی خیر و برکت را مسئلت کردند. 

پیش از این دربار پادشاهی سعودی با اشاره به دریافت گزارشی از سوی دیوان عالی کشور در بیانیه ای اعلام کرد: دیوان عالی کشور بعد از ظهر امروز ۲۹ رمضان ۱۴۴۰ هق نشستی را برای بررسی گزارش‌های ابلاغ شده در رابطه با رؤیت ماه مبارک رمضان برگزار کرده و پس از بررسی گواهی‌های ابلاغ شده به این نتیجه رسیده‌است که این گواهی‌ها از سوی افراد عادل ابلاغ شده و اعلام می‌کند: فردا سه شنبه ۱ شوال ۱۴۴۰ هجری قمری بر مبنای تقویم ام القرا موافق با ۴ ژوئن ۲۰۱۹ میلادی عید سعید فطر است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای