​بحرین: حمله به فرودگاه ابها اقدامی خطرناک که با سلاح ایرانی رخ داده‌است

​بحرین: حمله به فرودگاه ابها اقدامی خطرناک که با سلاح ایرانی رخ داده‌است

چهارشنبه, 12 ژوئن, 2019 - 13:00

خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین تأکید کرد حمله شبه نظامیان کودتاگر حوثی به فرودگاه بین‌المللی ابها، اقدامی خطرناک است که با سلاح ایرانی رخ داده‌است. 

به گزارش الشرق الاوسط، وزیر خارجه بحرین امروز چهارشنبه در توییتی نوشت: حمله شبه نظامیان کودتاگر حوثی به فرودگاه بین‌المللی ابها، اقدامی خطرناک است که با سلاح ایرانی رخ داده و موجب صدمه زدن به افراد بی گناه شده‌است. 

وی ادامه داد: باید موضع بین‌المللی قوی و آشکار ضد حوثی‌ها و حمایت ایران از آنها اتخاذ شود.

در همین رابطه، وزارت خارجه بحرین در بیانیه ای حمله شبه نظامیان کودتاگر حوثی مورد حمایت ایران به فرودگاه بین‌المللی ابها را محکوم کرد.

در این حمله تعدادی کودک و زن بی گناه مورد اصابت قرار گرفته‌اند.

وزارت خارجه بحرین این اقدام را یک عمل مجرمانه بزدلانه توصیف کرد و گفت این اقدام در تعارض با همه قوانین بین‌الملل و عرف انسانی است.

این وزرات در بیانیه خود ضمن اعلام همبستگی و همراهی با سعودی، خواستار موضع قاطع جامعه بین‌الملل در قبال ایران و حمایت‌های خود از اقدامات تروریستی ادامه‌دار گروهک حوثی شده‌است.

صبح امروز سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با شلیک یک پرتابه و اصابت آن به سالن استقبال فرودگاه بین‌المللی ابها در سعودی موجب زخمی شدن ۲۶ غیرنظامی شده‌اند.

فرودگاه شهر ابها مرکز استان «عسیر» در جنوب غرب سعودی و در نزدیکی مرزهای یمن قرار دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای