وزیر انرژی سعودی: بازماندن خطوط تجاری دریایی برای جهان ضرورت دارد

وزیر انرژی سعودی: بازماندن خطوط تجاری دریایی برای جهان ضرورت دارد

خالد الفالح: رویکرد اوپک به سمت تمدید «توافقنامه محدودسازی تولید نفت» است
دوشنبه, 17 ژوئن, 2019 - 22:30

وزیر انرژی، صنایع و منابع معدنی سعودی امروز (دوشنبه، ۲۷ خردادماه) اعلام کرد پس از حمله به نفتکش‌ها در هفته گذشته، بازماندن راه‌های حمل و نقل دریایی نفت و تأمین انرژی برای اقتصاد جهانی ضرورت دارد و باید همه کشورها جهت تضمین ثبات تأمین انرژی همکاری کنند.

به گزارش الشرق الاوسط، خالد الفالح در حاشیه نشست گروه ۲۰ (جی ۲۰) در ژاپن در ادامه اضافه کرد که خطوط دریایی تجارت جهانی را باید به‌طور جمعی و با کمک قدرت‌های دیگر نیز حفاظت کرد، اما برای این امر لازم است که بقیه جهان نیز توجه کافی داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان از جمله روسیه در هفته آینده بر سر تمدید «توافقنامه محدودسازی تولید نفت» به اجماع برسند.

با این حال وی در واکنش به حملات صورت گرفته به دو نفتکش حامل فرآورده‌های نفتی نزدیک تنگه هرمز، نسبت به خطر مختل شدن عرضه ابراز نگرانی کرد و گفت: عرضه کافی نفت وجود دارد و نسبت به این مسئله اطمینان وجود دارد.

الفالح افزود: تاکنون روند عرضه ثابت بوده و اختلالی وجود نداشته‌است البته من نسبت به اقدامات تروریستی و اختلالات احتمالی در روند عرضه نفت نگران هستم.

به گفته وزیر انرژی سعودی، ریاض اگر از سوی مصرف‌کنندگان ژاپنی و همچنین سایر مشتریانش در آسیا و نقاط دیگر درخواستی دریافت کند، تمام نیازهای انرژی آنها را پاسخگو خواهد بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای