« پلی به سوی ماه» منتشر شد

« پلی به سوی ماه» منتشر شد

جمعه, 19 ژوئيه, 2019 - 09:00

رمان «جسر نحو القمر/پلی به سوی ماه» نوشته نویسنده و کارگردان محی الدین قندور توسط انتشارات الموسسه العربیه للدراسات و النشر در بیروت منتشر شد.

قندور در باره اثر جدیدش که در 584 صفحه‌ و قطع متوسط چاپ شده می‌نویسد:«می‌گویند زندگی کوتاه است، اما این طور نیست. زندگی مسیری طولانی برای تجربیاتی تا حدودی دهشتناک زیبا و گاهی دردناک است. اگر برای مدتی به اندازه کافی طولانی زندگی کرده باشی، درک می‌کنی چقدر زیباست که جزئی از آفرینش خداوند سبحان باشی و در این سیاره تک که زمینش می‌نامیم با طبیعت یگانه شده باشی. من از نعمت بودنم برخوردارم، آن قدر زندگی کردم که موهایم رنگ نقره بگیرند و خنده‌های جوانی‌ام را که به شکل چروک در چهره‌ام حک شده، تا پایان حفظ می‌کنم. بسیار کسان هستند که نخندیدند و بسیاری مردند پیش از آنکه موی‌شان فرصت بیابد به رنگ نقره دربیاید. با بالا رفتن سن، تغییر به سمت خوبی آسان‌تر می‌شود. کمتر به آنچه مردم فکر می‌کنند اهمیت می‌دهی. دیگر از خودم حساب کشی نمی‌کنم. تا جایی که این حق را یافتم که برخطا باشم. من خود پا به سن گذاشته‌ام را دوست دارم. همین مرا آزاد کرد. از شخصی که شده‌ام خوشم می‌آید. تا ابد زنده نمی‌مانم اما تا وقتی که اینجا هستم، وقتم را هرگز صرف گریه برآنچه می‌توانست پیش بیاید  یا نگران چیزی که پیش می‌آید باشم، نمی‌کنم».

پیش از این مجموعه‌ای ازآثار قندور به زبان انگلیسی منتشر شد از جمله:

(سه گانه قفقاز) در سه بخش بزرگ یعنی«شمشیرهای چچن‌ها»،«ازبک قبرتای» و «توطئه سه جانبه»، «داستان بالکان» و«جنبش مریدیه- پژوهشی در جنگ‌های قفقازی». همچنین رمان‌های «الثوره/انقلاب»، «الاسطوره» و «ائتلاف‌های خطرناک» و «از بین رفتن سرزمین چچن‌ها» همه به زبان انگلیسی از دیگر آثار قندور است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای