پل امدادرسانی هوایی سعودی به سودان فعال شد

پل امدادرسانی هوایی سعودی به سودان فعال شد

دوشنبه, 2 سپتامبر, 2019 - 22:45

اولین پروازهای پل امدادرسانی هوایی سعودی از طریق مرکز امدادرسانی ملک سلمان، ریاض را به مقصد خارطوم پایتخت سودان ترک کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، امروز دو هواپیمای حامل کمک‌های انسان دوستانه که مرکز امداد رسانی ملک سلمان آنها را تدارک دیده بود، ریاض را به مقصد خارطوم ترک کردند.

 این کمک‌های انسان دوستانه شامل؛ چادر و مواد غذایی و درمانی است که برای کمک رسانی به سیل زدگان جمهوری سودان ارسال شده‌است. یک تیم متخصص از این مرکز سرپرستی توزیع این محموله را بر عهده دارد.

عبدالله بن عبد العزیر الربیعه مشاور دیوان سلطنتی و سرپرست عمومی مرکز امداد رسانی ملک سلمان توضیح داد: «پروازهای پل امداد رسانی هوایی کشورمان که امروز آغاز شد، براساس دستورات و توجیهات خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، و شاهزاده ولیعهد محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع، برای برادرانمان در جمهوری سودان که دچار سیل و ویرانی خانه‌هایشان شده‌اند تقدیم می‌شود».

وی افزود: کمک‌های انسان دوستانه که شامل: هزار چادر، ۶ هزار پتو، دوهزار فرش، وسایل سم پاشی جهت جلوگیری از انتشار بیماری‌ها و مواد درمانی به وزن ۵ تن، به اضافه هزار و ۵۰۰ سبد غذایی به وزن ۱۱۱ تن به مناطق آسیب دیده در ایالت خرطوم، ایالت نیل الابیض و ایالت نهر النیل فرستاده شده، تا در میان آوارگان توزیع شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای