اوباما: رهبری را به زنان بدهید؛ قطعاً از مردان بهترند

اوباما: رهبری را به زنان بدهید؛ قطعاً از مردان بهترند

دوشنبه, 16 دسامبر, 2019 - 17:00

باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین آمریکا گفت: من مطمئنم که اگر هر کشوری در جهان دو سال توسط زنان اداره می‌شد می‌توانستید ببینید که چقدر همه چیز پیشرفت می‌کرد، سطح کیفیت زندگی و درآمدها.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از بی‌بی‌سی، اوباما در سنگاپور گفت: زنان، می‌خواهم بدانید که شما بی عیب و نقص نیستید، ولی می‌توانم بگویم که بی شک شما از مردان بهترید. بیشتر مشکلات جهان تقصیر افراد مسن، اکثراً مردان، است که به صندلی قدرت چسبیدند.

اوباما در ادامه گفت که در زمان حضورش در دفتر ریاست جمهوری آمریکا به این فکر می‌کرد که اگر زنان مسئول اداره جهان بودند جهان به شکلی درمی‌آمد.

وقتی از اوباما پرسیده شد که آیا به این فکر می‌کند که دوباره رهبری سیاسی شود، او گفت که به باورش رهبران جهان باید در زمان مناسب کناره‌گیری کنند.

او گفت: اگر به جهان و مشکلات نگاهی کنید می‌بینید که مشکل معمولاً افراد مسن است، معمولاً مردان پیری که از سر راه کنار نمی‌روند.

اوباما تأکید کرد: برای رهبران جهان مهم است که سعی کنند و به خودشان یادآوری کنند که برای انجام وظیفه در آن پست هستند، نه برای کل زندگی شان، برای اهمیت خودشان یا کسب قدرت خودشان سرپست نیستند.

به گفته آسوشیتدپرس، اوباما و همسرش هفته گذشته برای مراسم بنیاد اوباما در کوآلالامپور حضور داشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای