​سی‌ان‌ان: ایران "پیام‌های متعددی" برای مطلع‌کردن آمریکا از اتمام حملات موشکی ارسال کرده است

​سی‌ان‌ان: ایران "پیام‌های متعددی" برای مطلع‌کردن آمریکا از اتمام حملات موشکی ارسال کرده است

جمعه, 10 ژانویه, 2020 - 00:00

یک مقام مسئول به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا گزارش داده که ایران "پیام‌های متعددی" برای مطلع‌کردن آمریکا از اتمام حملات موشکی ارسال کرده است.

 به گزارش الشرق الاوسط، سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام آگاه به این موضوع گفت ایران «‌پیام‌های متعددی ارسال کرد و همه هم یکسان بود و آنهم این است که واکنشش به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، تمام شده».

سی‌ان‌ان در گزارشی گفته است که دولت ایران با استفاده از "دست کم سه مجرای پشت پرده" در طول روزهای گذشته به آمریکا اطلاع و اطمینان داده بود که به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی فقط به یک حمله علیه مراکز آمریکایی دست خواهد زد.

در این گزارش آمده است که یکی از مجاری مورد استفاده ایران سفارت سوئیس در تهران – حافظ منافع ایالات متحده در ایران – بوده است. 

به گفته سی‌ان‌ان، ایران در این پیام‌ها تاکید داشت که حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق "تنها واکنش آنهاست و بعد صبر خواهند کرد تا اقدام بعدی آمریکا را ببینند."

به گزارش سی‌ان‌ان، دولت آمریکا در پاسخ، در صدد ابلاغ این پیام به ایران بود که نیروهای نیابتی‌ ایران در منطقه به اندازه اقدامات ایران  نگران‌کننده‌اند. 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای