«کرونا» دیوار بزرگ چین را تعطیل کرد

«کرونا» دیوار بزرگ چین را تعطیل کرد

اقدامات پیشگیرانه در فرودگاه‌های سعودی * چین: با وضعیت وخیمی مواجهیم و «کرونا» به سرعت در حال شیوع است
یکشنبه, 26 ژانویه, 2020 - 10:45
پکن: الشرق الاوسط

شی جین‌پینگ رئیس‌جمهور چین اذعان کرد که کشورش «با وضعیت ناگواری» روبروست و اخطار داده‌است که انتشار ویروس تازه کرونا در حال شتاب گرفتن است.

به گزارش الشرق الاوسط، ویروس جدید از نوع کرونا از زمانی که کشف آن در شهر ووهان گزارش شد حدود ۱۴۰۰ نفر را آلوده کرده و باعث مرگ حداقل ۴۱ نفر شده‌است.

خبرگزاری شینهوای چین گزارش داد؛ جین‌پینگ روز شنبه در دیدار با رهبران حزب کمونیست حاکم با این حال ابراز اطمینان کرد که چین در نهایت بر این ویروس غلبه خواهد کرد.

در این باره، سازمان هواپیمایی سعودی نیز روز شنبه با همکاری وزارت بهداشت اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی را مسافرانی که از چین وارد این کشور می‌شوند را در فرودگاه‌های سعودی بر روی مسافران آغاز کرده‌است.

همچنین سفارت سعودی در چین از شهروندان خود در چین خواست تا سریعاً برای انتقال به سعودی و ترک خاک چین با آنها در تماس باشند.

در همین حال، نشریه وال ستریت ژورنال گزارش داد؛ واشینگتن با اختصاص یک پرواز چارتر برای یکشنبه ششم بهمن‌ماه شهروندان و دیپلمات‌های خود را از شهر ووهان چین- مرکز شیوع ویروس جدید کرونا- به آمریکا بازمی‌گرداند.

ایالات متحده همچنین قصد دارد کنسولگری خود در ووهان را به‌طور موقت تعطیل کند.

با گسترش ویروس کرونا در چین، مقامات این کشور حوزه قرنطینه بهداشتی را در استان هوبئی افزایش داده‌اند و اکنون ۵۶ میلیون نفر در قرنطینه هستند.

این تمهیدات با این هدف صورت می‌گیرد که از گسترش این ویروس که نخستین بار در شهر ووهان مشاهده شد، جلوگیری شود.

رسانه‌های چینی گفته‌اند که قرار است یک بیمارستان هزار تخت خوابی تا شش روز دیگر آماده شود و در حال حاضر عملیات عمرانی آن به سرعت در حال انجام است.

یک رسانه محلی گفته‌است که این پروژه می‌تواند «موجب حل شدن کمبود تخت بیمارستانی» شده و «یک بیمارستان سریع و کم هزینه» است.

در همین راستا، مقامات چین روز جمعه اعلام کردند برای کنترل ویروس مرگبار جدیدی که جان صدها نفر در سراسر این کشور را تهدید می‌کند، بخش‌هایی از دیوار بزرگ چین و دیگر مناطق دیدنی مشهور این کشور را تعطیل می‌کنند.

تعدادی از فستیوال‌های مختلف جشن سال نو چینی‌ها نیز در راستای اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این ویروس کشنده لغو شده‌اند و «شهر ممنوعه» پکن و «دیزنی‌لند» شانگهای نیز موقتاً تعطیل شده‌اند.

در این میان، ویروس کرونا به اروپا هم رسید. وزارت بهداشت فرانسه سه مورد آلودگی به ویروس کرونا را تأیید کرد.

علاوه بر فرانسه تاکنون مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن، کره جنوبی، تایلند، مالزی، ویتنام، آمریکا، نپال، هند، سنگاپور و ویتنام گزارش شده‌است. مبتلایان به این ویروس در این کشورها افرادی بودند که پیشتر به چین سفر کرده بودند.

از سوی دیگر، رقابت‌های گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته بوکس در سطح قاره آسیا که قرار بود از ۱۴ بهمن در شهر ووهان چین برگزار شود، به علت شیوع ویروس کرونا و با تصمیم کمیته المپیک چین به تعویق افتاد و محل برگزاری مسابقات هم تغییر کرد.

طبق برنامه جدید کمیته بین‌المللی المپیک این مسابقات از ۱۲ اسفند به مدت هشت روز در شهر عَمان پایتخت کشور اردن برگزار می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای