تهران: تحریم‌ها هیچ تأثیری بر برنامه‌های هسته‌ای نخواهد داشت

تهران: تحریم‌ها هیچ تأثیری بر برنامه‌های هسته‌ای نخواهد داشت

شنبه, 1 فوریه, 2020 - 15:15
لندن: الشرق الاوسط

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت تحریم سازمان انرژی اتمی این کشور و رئیس آن علی اکبر صالحی از سوی آمریکا «هیچ تأثیری بر برنامه‌های هسته‌ای ایران نخواهد داشت».

به گزارش الشرق الاوسط، موسوی تحریم صالحی را تنها از سر استیصال توصیف کرد و صالحی را «شخصیت برجسته سیاسی و دانشمند تراز اول هسته ای ایران» دانست.

عباس موسوی با اشاره به تحریم علی اکبر صالحی افزود: «بار اول نیست که ایشان در فهرست تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی قرار می‌گیرد؛ همان‌طور که بار اول نیست دانشمندان هسته‌ای ایران هدف کینه‌توزی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند».

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: به نظر می‌رسد مقامات رژیم «آمریکا برای انحراف افکار عمومی از تحولات داخلی ناشی از استیضاح ترامپ و نیز شکست زودهنگام طرح به اصطلاح معامله قرن، چنین تحرکات ناشیانه و پوچی را علیه ملت ایران در دستورکار خود قرار داده‌اند».

وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز پنجشنبه ۱۰ بهمن‌ماه از تحریم سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس آن علی اکبر صالحی خبر داد. بر اساس این تحریم‌ها، همکاری شرکت‌ها با سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس آن مشمول تحریم‌های آمریکا خواهد شد.

عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران نیز دربارهٔ تحریم علی اکبر صالحی از سوی آمریکا در اینستاگرام خود نوشت «صالحی شخصیت برجسته سیاسی و دانشمند تراز اول هسته ای ایران است و دانش هسته‌ای ایران امروز تحت مدیریت ایشان عالی‌ترین مدارج علمی و عملی را طی می‌کند».

وی نوشت: اقدامات اخیر در کاهش تعهدات هسته‌ای نشان داد، بر خلاف آنچه برخی ادعا می‌کردند، نه تنها تمامی ظرفیت‌های هسته‌ای (از جمله غنی سازی و آب سنگین) دست نخورده باقی مانده‌اند، بلکه امروز توانمندی‌های ایران در حوزه فناوری صلح آمیز هسته‌ای اصولاً قابل مقایسه با قبل از برجام نیست».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای