​تشدید کنترل‌های مرزی در آلمان.. مرکل کرونا را بزرگ‌ترین آزمون اتحادیه اروپا نامید

​تشدید کنترل‌های مرزی در آلمان.. مرکل کرونا را بزرگ‌ترین آزمون اتحادیه اروپا نامید

دوشنبه, 6 آوریل, 2020 - 21:30
برلین: الشرق الاوسط

کشور آلمان می‌خواهد برای مقابله با شیوع کرونا کنترل‌های مرزی را گسترش داده و یک تعهد قرنطینه را برای مسافران هوایی ایجاد کند.

سخنگوی وزارت کشور آلمان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که کشورش می‌خواهد قرنطینه ۱۴ روزه را برای تمام مسافرانی که پس از اقامت در خارج از کشور به آلمان می‌آیند، تعیین کند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که این اقدام شامل آلمانی‌ها و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا است که مرزهای بیرونی خود را بسته‌اند.

در همین رابطه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در سخنانی روز دوشنبه ۱۸ فروردین (ششم آوریل)، بحران ویروس کرونا را «بزرگ‌ترین آزمون برای اتحادیه اروپا» از زمان تأسیس آن خواند.

او تأکید کرد که به نفع تمامی اعضای اتحادیه است، در این روزهای سخت یکدیگر را تقویت کنند.

مرکل اضافه کرد که برای بقای اتحادیه تنها پیروزی بر ویروس کرونا مهم نیست بلکه بازسازی اقتصاد و جبران خسارت‌های ناشی از بحران کرونا نیز حائز اهمیت است.

به گفته مرکل دولت برای تهیه تجهیزات مورد نیاز موفقیت‌هایی کسب کرده اما هنوز به حد مطلوب نرسیده‌است.

رئیس دولت آلمان گفت: «ما باید به سختی فعالیت کنیم تا بیمارستان‌ها، پزشکان، کادر پرستاری و مراکز نگه‌داری معلولان به تجهیزات حفاظتی دست یابند، آنهم نه به شکل موقتی».

در همین راستا، اولاف شولتز معاون صدراعظم آلمان روز یکشنبه گفت که کشورش برای تهیه ماسک به منظور مهار شیوع ویروس کورونا تلاش‌های خود را بیشتر می‌کند.

شولتز به تلویزیون ZDF گفت: «ما به مقادیر غیرقابل تصور از ماسک نیاز داریم. تمام تلاش ما در جهت خرید آن است. این موضع ما امروز است».

برپایه گزارش‌های رسمی، آلمان امروز دوشنبه، ۶ آوریل، ۱۸ فروردین اعلام کرد که برای چهارمین روز متوالی، شاهد کاهش آمار روزانه مرگ و ابتلا بوده‌است.

بر اساس آمار مؤسسه بیماری‌های عفونی رابرت کخ، ۳۶۷۷ نفر در بیست و چهار ساعت گذشته درآلمان به کرونا مبتلا شده‌اند، به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور به ۹۵ هزار و ۳۹۱ نفر رسید.

این کمتر از آمار روز پیشتر بود که از ابتلای ۵۹۳۶ نفر خبر می‌داد. موارد مرگ هم به ۱۴۳۴ نفر افزایش یافت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای