جشنواره‌های معتبر سینمایی ۱۰ روز فیلم رایگان پخش می‌کنند

جشنواره‌های معتبر سینمایی ۱۰ روز فیلم رایگان پخش می‌کنند

چهارشنبه, 29 آوریل, 2020 - 00:30
تصویر ترکیبی از آرم سه بعدی یوتیوب در کنار آیکون «سرویس پخش» (رویترز)
کن: الشرق الاوسط

٢٠جشنواره سینمایی معتبر جهانی برای برگزاری مجازی یک رویداد سینمایی یکی شدند، به طوری که قرار است فیلم دیجیتال رایگان به مدت ۱۰ روز به میزبانی سامانه یوتیوب پخش شود.

به گزرش رویترز، این تصمیم همزمان با تعطیلی دنباله‌دار رویدادهای سینمایی و لغو بسیاری از جشنواره‌های مهم سال در کن و نیویورک زیر سایه تهدید کرونا صورت می‌گیرد.

جشنواره فیلم ترایبکا اینترپرایز و شبکه اجتماعی یوتیوب به عنوان برگزارکنندگان این رویداد در بیانیه ای اعلام کردند: جشنواره مجازی ۱۰ روزه با عنوان «ما یکی هستیم: جشواره جهانی فیلم» از تاریخ ۲۹ می و تا ۷ ژوئن (۹ تا ۱۸ خرداد) برگزار خواهد شد.

طبق این بیانیه، قرار است متحواهایی را که توسط جشنواره‌های برلین، کن، ساندنس، تورنتو و ترایبکا و.. تهیه شده‌اند به نمایش گذاشته شود.

در این جشنواره، فیلم، مستند، موسیقی، کمدی و گفتگوها به نمایش گذاشته خواهد شد. هیچ جزئیاتی از برنامه‌ریزی این رویداد اعلام نشده و بعید به نظر می‌رسد برنامه‌های این جشنواره فیلم‌های جدید و مهم که معمولاً در جشنواره‌ها نمایش داده می‌شوند را شامل بشود.

برگزاری جشنواره کن در فرانسه که قرار بود در ماه می برگزار شود فعلاً در حالت تعلیق است و دربارهٔ زمان برگزاری جشنواره‌های ونیز و تورنتو قطعیتی وجود ندارد.

برگزار کنندگان جشنواره فیلم کن روز دوشنبه اعلام کردند که آنها از پیوستن به این رویداد مفتخر هستند.

آنها اعلام کردند: نمایش فیلم‌ها و استعدادهای فوق‌العاده، به مخاطبان این امکان را می‌دهد ظرافت‌های قصه گویی از سراسر جهان و همین‌طور شخصیت هنری از هر جشنواره را تجربه کنند.

جین رزنتال یکی از دو بنیانگذار جشنواره فیلم ترایبکا نیز گفته‌است: این ایده برای الهام بخشیدن و متحد کردن مردم در سراسر دنیا در طول همه‌گیری ویروس کرونا است و در حال حاضر همه دنیا به بهبود نیاز دارند.

جشنواره بین‌المللی فیلم القدس، بمبئی، سارایوو، سیدنی، توکیو و لندن دیگر شرکت کنندگان در این رویداد هستند.

این جشنواره به صورت رایگان برگزار می‌شود و تنها از بینندگان درخواست می‌شود که به صندوق همبستگی سازمان جهانی بهداشت که مربوط به کرونا است، کمک کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای