یک مخالف کرد ایران در هلند با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت

یک مخالف کرد ایران در هلند با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت

شنبه, 20 ژوئن, 2020 - 16:15
روزنامه هلندی «تلگراف»
لندن: الشرق الاوسط

رسانه‌های هلندی روز شنبه خبر دادند که صادق زرزا از اعضای پیشین رهبری حزب دموکرات کردستان ایران در شهر لیوردان هلند با چاقو مورد حمله قرار گرفته‌است.

به گزارش رویترز به نقل از نشریه «لیوردان کورانت»، این معارض کرد ایرانی و نماینده حزب دمکرات کردستان ایران در هلند به دست یک ایرانی دیگر که پلیس قبلاً بازداشت آن را تأیید کرده بود، مورد حمله قرار گرفت.

 پلیس هلند در بیانیه ای اعلام کرد، زرزا ۶۴ ساله و از دهه ۸۰ میلادی در این کشور اقامت دارد و توسط یک شخص ۳۸ ساله ساکن شهر روتردام مورد حمله قرار گرفته‌است.

پلیس هلند اعلام کرد که در نتیجه چندین ضربه چاقو، این مخالف کرد به شدت آسیب دیده، اما انتظار می‌رود بهبود یابد.

برادر وی در این باره به روزنامه هلندی «تلگراف» گفت که آسیب‌های شدیدی به سر، گردن، شکم و قفسه سینه برادرش وارد شده‌است. او افزود که «انگیزه‌های سیاسی» در پشت این حمله وجود دارد.

به گفته برادرش، این مخالف سیاسی «در لیست مرگ دستگاه اطلاعات ایران» قرار دارد، اما نیروهای امنیتی هلند تلاش برای حمله به برادرش را خنثی کردند.

صادق زرزا برادرزاده عبدالرحمن قاسملو رهبر حزب مخالف حزب دموکرات کردستان ایران است که قربانی یک ترور در سال ۱۹۸۹ در وین شد. این ترور باعث وخیم تر شدن روابط ایران و اروپا در آن زمان شده بود.

فعالان شبکه‌های اجتماعی ویدئویی از حادثه حمله با چاقو به زرزا به اشتراک گذاشتند، اما پلیس در بیانیه ای خواسته بود تا این ویدئو را دوباره به اشتراک نگذارند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای