الکاظمی: مصمم به تعقیب قاتلان الهاشمی هستیم

الکاظمی: مصمم به تعقیب قاتلان الهاشمی هستیم

چهارشنبه, 8 ژوئيه, 2020 - 12:30
مصطفی الکاظمی (آرشیو- آسوشیتد پرس)
بغداد: الشرق الاوسط

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق چهارشنبه (۸ ژوئیه) بار دیگر بر عزم دولت برای تعقیب قاتلان هشام الهاشمی تحلیلگر و کارشناس مسائل امنیتی و راهبردی در عراق تاکید کرد.

هشام الهاشمی شامگاه دوشنبه (۶ ژوئیه) جلوی منزلش در محله زیونه در شرق بغداد توسط موتور سواران نقابدار به ضرب گلوله کشته شد. الکاظمی در نشست شورای امنیت ملی عراق افزود «ما با اراده ای راسخ مصمم هستیم که مجرمان را تحت تعقیب قرار دهیم و این جنایت بزدلانه بدون مجازات نخواهد ماند. حاکمیت قانون همواره حرف اول و آخر را می زند». او از دستگاه های ذیربط خواست «تا هر چه سریع تر تحقیق در مورد این جنایت زشت را تمام و گزارش آن و عاملان جنایت را به دستگاه قضا تقدیم کنند».

الکاظمی افزود «وزارت کشور و نیروهای امنیتی با حضور در خیابان ها باید مقررات مربوط به منع رفت و آمد  و محدودیت های قرنطینه را با دقت و جدیت اجرا و متخلفین را بازخواست کنند». شورای امنیت ملی عراق اعلام کرد که مقررات و مصوبه های مربوط به جریمه بی توجهی به پروتکل های بهداشتی را اجرا کرده و کلیه تجمع های خلاف مقررات قرنطینه از جمله باشگاه ها و اماکن تفریحی و بدنسازی ها و کافی شاپ ها و رستوران ها و مجتمع های تجاری بزرگ تعطیل شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای