تحریم آمریکا و کشورهای خلیج علیه حامیان مالی داعش در سوریه و ترکیه

تحریم آمریکا و کشورهای خلیج علیه حامیان مالی داعش در سوریه و ترکیه

مرکز هدف قرار دادن تأمین مالی تروریسم حامیان داعش را در فهرست تروریسم قرار داد
پنجشنبه, 16 ژوئيه, 2020 - 09:15
ریاض: الشرق الاوسط

آمریکا به همراه کشورهای خلیج عضو «مرکز هدف قرار دادن حمایت مالی از تروریسم»، شش شخص و نهاد مرتبط با داعش در سوریه و ترکیه را در فهرست حمایت مالی از تروریسم قرار دادند.

سرویس امنیت ملی سعودی در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت‌های صرافی الهرم، یک شرکت ارتباطی و شرکت صرافی الخالدی، همچنین فردی به نام عبدالرحمن علی حسین الاحمد الراوی و نیز سازمان خیریه اجتماعی نجات به مدیریت فردی به نام سعید حبیب احمد خان در این فهرست قرار گرفته‌اند.

براساس بیانیه امنیت ملی سعودی، سه شرکت خدمات مالی (مستقر در ترکیه و سوریه) نقش اساسی در انتقال وجوه برای حمایت از رهبران و مبارزان داعش حاضر در سوریه داشته‌اند، در حالی که (عبدالرحمن علی حسین الاحمد الراوی) در تأمین تسهیلات مالی داعش، که در سال ۲۰۱۷ توسط این سازمان انتخاب شد، یک نام برجسته محسوب می‌شود.

طبق این گزارش، با توجه به استفاده داعش برای به‌کارگیری همه ابزارها برای تأمین اعتبار فعالیت‌های این سازمان، سعید (حبیب احمد خان) به عنوان مدیر سازمان خیریه اجتماعی نجات مستقر در افغانستان از سازمان خود برای تسهیل در انتقال وجوه و حمایت از فعالیت‌های داعش در خراسان استفاده کرده‌است.

همچنین وزارت امور خارجه کویت روز چهارشنبه، اعلام کرد که در چارچوب تلاش‌های کشور کویت در زمینه مبارزه با تروریسم و خشک کردن منابع مالی آن، کمیته قطعنامه شورای امنیت تحت بند هفتم منشور سازمان ملل متحد مربوط به مبارزه با تروریسم و عدم اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی تصمیم گرفت چهار فرد و دو نفر را به عنوان گروه‌های تروریستی در نظر بگیرد.

این منبع وزارت خارجه کویت افزود: این اقدام با همکاری ایالات متحده، رئیس مشترک مرکز هدف قراردادن تأمین مالی تروریسم با سعودی علاوه بر همه اعضای این مرکز؛ کویت، بحرین، عمان، قطر و امارات انجام گرفته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای