فلسطینی‌ها تهدید محمود عباس توسط آمریکایی‌ها را محکوم کردند

فلسطینی‌ها تهدید محمود عباس توسط آمریکایی‌ها را محکوم کردند

سه شنبه, 4 اوت, 2020 - 09:45

مخالفت مقامات فلسطینی و شخصیت‌های ارشد جناح‌های وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین با تهدیدهای آمریکا علیه محمود عباس رئیس تشکیلات ادامه دارد. آنها تأکید کردند که درخواست برای تحریم عباس در چارچوب مجازات قربانی برای تغییردادن موضع آن و فراخوانی صریح برای ترور محمود عباس است.

محمود الهباش قاضی قضات فلسطین و مشاور امور دینی و روابط اسلامی محمود عباس گفت: «اقدامات تحریک آمیز آمریکا و اسرائیل علیه محمود عباس و رهبری فلسطین مقاصد واقعی آنها را در قبال مسئله فلسطین و رهبری آن نشان می‌دهد که سد محکمی در برابر نقشه‌ها و توطئه‌های خصمانه علیه ملت فلسطین است».

داگ لمبرن عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور خواسته‌است، محمود عباس رئیس تشکیلات و شماری دیگر از مقامات فلسطینی را تحریم کند.

لمبرن گفته‌است تشکیلات فلسطین همچنان به پرداخت حقوق خانواده‌های شهدا و اسرای فلسطینی ادامه می‌دهد و باید عباس و دیگر رهبران این تشکیلات تحریم شوند.

در مقابل، صائب عریقات دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین، تحریک ادامه‌دار آمریکا علیه رئیس تشکیلات و اعضای رهبری فلسطین را محکوم کرد و گفت، درخواست برای تحریم محمود عباس و رهبری فلسطین در چارچوب مجازات قربانی به دلیل رد طرح ترامپ- نتانیاهو موسوم به «معامله قرن» است.

او این موضع‌گیری را باج‌خواهی و قلدری در برابر مخالفان خواند.

در ادامه، احمد المدلل از رهبران جنبش جهاد در فلسطین، تأکید کرد که خواسته‌های آمریکایی‌ها برای اعمال تحریم بر رئیس عباس، نشان می‌دهد که برخی از اعضای کنگره آمریکا صهیونیست تر از اسرائیلی‌ها هستند.

وی افزود: «ما باید به آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کنیم که مسئله اسرای دربند از اصول ثابت ما است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای