سانا خبرداد؛ واکنش پدافند سوریه به حمله‌های هوایی اسرائیل

سانا خبرداد؛ واکنش پدافند سوریه به حمله‌های هوایی اسرائیل

سه شنبه, 4 اوت, 2020 - 00:30
عکس آرشیوی است

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش این کشور بامداد سه شنبه (به وقت تهران) با حملات هوایی اسرائیل در جنوب سوریه مقابله کرد.

یک منبع نظامی سوری به این خبرگزاری اعلام کرد: «در ساعت ۲۲ و ۴۰ دقیقه شامگاه دوشنبه بالگردهای دشمن اسرائیلی چندین راکت به سوی مناطقی از قنیطره شلیک کردند که این حمله خسارت‌های مادی بر جای گذاشت».

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد که انفجارهای شدید «در نتیجه یک بمباران اسرائیلی با هدف قرار دادن اماکن نظامی در التل الاحمر» در حومه جنوب غربی قنیطره شنیده شد.

این مرکز دربارهٔ این که آیا این حملات باعث کشته شدن سربازان سوری یا جنگجویان متحد رژیم شده یا خیر توضیحی ارائه نداده‌است.

رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان به خبرگزاری فرانس پرس گفته‌است که موشک‌های اسرائیلی شمال شرقی آلبوکمال را هدف قرار داده‌اند.

در تحولی بی‌سابقه، ارتش اسرائیل پس از این حملات اعلام کرد «در پاسخ به تلاش برای کارگذاری موادمنفجره در بلندی‌های جولان، جنگنده‌های این کشور به مواضعی در جنوب سوریه حمله کرده‌اند».

ارتش اسرائیل اضافه کرد «در جریان یک حمله هوایی چند پست دیدبانی و مرکز جمع‌آوری اطلاعات و همچنین تأسیسات مربوط به مهمات ضدهوایی و مراکز فرماندهی و کنترل نیروهای نظامی سوریه را هدف قرار داده‌است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای