اولین هواپیماهای سعودی حامل کمک وارد بیروت شدند

اولین هواپیماهای سعودی حامل کمک وارد بیروت شدند

جمعه, 7 اوت, 2020 - 12:00
مرکز امدادرسانی ملک سلمان از راه اندازی پلی هوایی برای ارسال کمک‌های امدادی بین ریاض و بیروت خبر داد (الشرق الاوسط)

اولین هواپیماهای سعودی که حامل کمک‌های بشردوستانه ریاض برای انفجار مهیب بیروت است، امروز جمعه، وارد این کشور شد.

این اقدام در راستای اجرای فرامین خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، برای ایستادن در کنار مردم لبنان و ارائه کمک‌های فوری پزشکی و بشردوستانه به قربانیان انفجار روز سه شنبه گذشته صورت گرفت. این انفجار منجر به تلفات و جراحات زیاد و خسارات فراوان در املاک و زیرساخت‌ها شد.

مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان صبح امروز، دو هواپیمای امدادی را از فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در ریاض با بیش از ۱۲۰ تن دارو و دستگاه، تجهیزات پزشکی و اورژانسی، چادر، کیسه‌های پناهگاهی و مواد غذایی برای انتقال به افراد آسیب دیده، همراه با تیم تخصصی جهت پیگیری و نظارت بر عملیات توزیع ارسال کرده‌است.

عبدالله الربیعه رئیس مرکز امداد بشردوستانه ملک سلمان، در بیانیه مطبوعاتی اظهار کرد: این پل امدادی با هدف «حمایت از مردم لبنان برای غلبه بر پیامدهای انفجار بیروت» محقق شده‌است. او تأکید کرد که این دستور خادم حرمین شریفین «بیانگر ارزش‌های انسانی ریشه دار رهبران این کشور است».

الربیعه اضافه کرد: «این کمک‌ها نقش محوری سعودی در جهان در ارائه کمک به نیازمندان در جای جای نقاط جهان را نشان می‌دهد».

از سوی دیگر، سامر الجطیلی سخنگوی این مرکز به شبکه الاخباریه گفت: این پل هوایی بین ۳ تا ۴ روز ادامه خواهد یافت. او افزود: «این کمک‌ها شامل اقلام بهداشتی، امنیت غذایی و تأمین سرپناه است و از طریق هماهنگی با شرکا توزیع می‌شود».

الجطیلی اظهار کرد که «این مرکز برای انتقال صدها نفر از مصدومان در انفجار بندر بیروت به بیمارستان‌ها تلاش خواهد کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای