پایان دور اول مذاکرات اسرائیل و لبنان.. ادامه گفتگوها به ۲ هفته دیگر موکول شد

پایان دور اول مذاکرات اسرائیل و لبنان.. ادامه گفتگوها به ۲ هفته دیگر موکول شد

چهارشنبه, 14 اکتبر, 2020 - 14:30
یک خودروی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در حال گشت زنی در منطقه ناقوره در جنوب لبنان، در مرز با اسرائیل (خبرگزاری فرانسه)

هیئت‌های مذاکره کننده لبنان و اسرائیل به اولین دور از مذاکرات خود در رابطه با تعیین مرز دریایی مورد مناقشه دو طرف پایان دادند و بر سر برگزاری دور دوم تا دو هفته دیگر در تاریخ ۲۸ ماه جاری میلادی (۷ آبان) به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سرتیپ خلبان بسام یاسین رئیس هیئت لبنانی امروز در این جلسه اعلام کرد، این هیئت بر انتظار خود از این مذاکرات در خصوص ترسیم مرز دریایی با اسرائیل در چارچوب مدت زمانی منطقی تأکید ورزید.

مطابق متن منتشر شده از سوی ارتش لبنان، یاسین تأکید کرد «دیدار امروز در حکم سوت حرکت قطار مذاکرات فنی غیر مستقیم است. ما انتظار داریم که این مذاکرات با ضرب آهنگی به پیش برود که بتوان این پرونده را در مدت زمان منطقی به نتیجه رساند».

وی افزود: «با توجه به منافع عالی کشورمان، چشم به‌راه این هستیم که این مذاکرات با ضرب آهنگی به پیش برود که بتوان این پرونده را در مدت زمان منطقی به نتیجه رساند».

این مذاکرات با میانجیگری دیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور میانه، با میزبانی یان کوبیش هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در امور لبنان در پایگاه نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در شهرک ساحلی الناقوره در جنوب این کشور انجام شد.

خبرگزاری لبنان نیز عنوان کرد که مذاکرات ترسیم مرزها در نخستین دور مذاکرات میان هیئت‌های لبنانی و اسرائیلی، از ویژگی پروتکلی و کسب اطلاع برخوردار خواهد بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای