رئیس‌جمهور آذربایجان: عملیات نظامی برای آزادسازی قره باغ ادامه دارد

رئیس‌جمهور آذربایجان: عملیات نظامی برای آزادسازی قره باغ ادامه دارد

چهارشنبه, 14 اکتبر, 2020 - 13:30
الهام علی‌اف رئیس‌جمهوری آذربایجان (رویترز)

الهام علی اف رئیس‌جمهوری آذربایجان امروز چهارشنبه تأکید کرد که عملیات نظامی ارتش این کشور برای آزادسازی قره باغ کوهستانی ادامه خواهد یافت، همزمان ارتش آذربایجان دو سامانه موشکی بالستیک در خاک ارمنستان را منهدم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آذربایجان پیشتر، ارمنستان را به نقض توافق آتش‌بس بشردوستانه متهم کرد. وزارت دفاع ملی آذربایجان نیز امروز چهارشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور دو سامانه موشکی بالستیک ارمنستان را به‌طور مستقیم هدف قرار داده و کاملاً منهدم کرده‌است.

در مقابل، وزارت دفاع ارمنستان ضمن متهم کردن آذربایجان به نقض آتش‌بس انسان‌دوستانه، گفت: نیروهای آذربایجان جبهه جنوب را به شدت هدف بمباران قرار داده‌است.

ایروان تأکید کرد که از این پس «حق هدف قرار دادن هرگونه زیرساخت یا تجهیزات نظامی در خاک آذربایجان را برای خود محفوظ می‌دارد».

درگیری‌ها در منطقه قره باغ و مناطق اطراف آن از زمان آتش‌بس در سال ۱۹۹۴ تاکنون بی‌سابقه بوده و در آن حداقل ۳۰ هزار نفر کشته شدند.

آتش‌بس با میانجیگری روسیه از روز شنبه گذشته اجرا شد، اما از آن موقع، دو طرف یکدیگر را به ارتکاب نقض جدی آن و حمله به غیرنظامیان متهم کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای