هشدار روسیه دربارهٔ احتمال رویارویی اسرائیل و ایران در سوریه

هشدار روسیه دربارهٔ احتمال رویارویی اسرائیل و ایران در سوریه

«حزب‌الله» به دنبال دستیابی به موشک‌های هدایت شونده بسیار دقیق است
دوشنبه, 11 ژانویه, 2021 - 23:45

رسانه‌های روسی گزارش‌هایی را بر اساس داده‌های اسرائیلی منتشر کردند که از احتمال تقابل اسرائیل و نیروهای ایرانی در جنوب سوریه حکایت دارد.

آنها هشدار دادند که پس از در دسترس بودن اطلاعات در مورد تلاش جناح‌های طرفدار ایران برای دستیابی به موشک‌های هدایت شونده، ممکن است دو طرف از سلاح‌های با دقت بالا استفاده کنند.

روزنامه روسی «نیزاویسیمایا گازتا» گزارش داد که «سناریوی تبدیل شدن جنوب سوریه به یک میدان جنگ در سال ۲۰۲۱ به مرحله اجرا نزدیک می‌شود».

این روزنامه با اشاره به این که «اولین جنگ اسرائیل در مناطق شمالی آن خواهد بود»، افزود: اسرائیل قبلاً مقدمات گسترده‌ای را برای این سناریو آغاز کرده‌است.

این روزنامه تحلیل خود را بر اساس گزارشی از مؤسسه مطالعات امنیت ملی در دانشگاه تل آویو که ارزیابی تهدیدات اصلی در سال جدید را شامل می‌شود، تدوین کرده‌است.

وی گفت که گزارش اسرائیل نه تنها آماده‌سازی مناسب برای چنین تحولی را توصیه نمی‌کند، بلکه همچنین اشاره دارد که نیروهای طرفدار ایران، طبق داده‌های موجود، می‌توانند دقت حملات خود را به سایت‌های اسرائیلی افزایش دهند.

این گزارش افزود: «اسرائیل باید مصمم بماند تا فعالیت‌های فعال خود را برای تضعیف محور به رهبری ایران ادامه دهد تا از ایجاد و تقویت جبهه نظامی همسایه اسرائیل جلوگیری کند».

روزنامه روسی بار دیگر تأکید کرد که روزهای اخیر شاهد افزایش مداوم حملات اسرائیل علیه سایت‌های ایرانی در سوریه بوده و گفته‌است که نیروهای اسرائیلی در طی ۱۰ روز گذشته حداقل سه حمله شدید انجام داده‌اند.

این گزارش افزود که اسرائیلی‌ها «تأسیسات نظامی مبارزان حزب‌الله و سپاه پاسداران ایران را که در جنوب و غرب پایتخت سوریه واقع شده‌اند» هدف قرار دادند.

همزمان، فرماندهی ارتش اسرائیل قصد دارد با استقرار پاتریوت‌های ضد موشکی دفاعی گنبد آهنین در نزدیکی شهر ایلات، حفاظت از جنوب اسرائیل را تقویت کند.

روزنامه روسی این امر را به پیش‌بینی‌های ارتش اسرائیل ربط داده‌است که حاکی از آن است که اسرائیل می‌تواند نه تنها از نوار غزه، بلکه از مناطق شمال غربی یمن نیز در معرض حملات موشکی قرار گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای