تأکید مجدد ملک سلمان بر ایستادگی در کنار اردن در برابر چالش‌ها

تأکید مجدد ملک سلمان بر ایستادگی در کنار اردن در برابر چالش‌ها

چهارشنبه, 7 آوریل, 2021 - 00:30

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز در پیامی به ملک عبدالله دوم همتای اردنی خود تأکید کرد که ریاض در کنار اردن برای رویارویی با تمامی چالش‌ها، حفاظت از منافع آن و تأیید اقدامات صورت گرفته از سوی پادشاه اردن می‌ایستد.

پیام ملک سلمان از طریق یک هیئت سعودی به ریاست شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی به عمان و دیدار با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن منتقل شد.

در این دیدار شاهزاده فرحان بر گسترش روابط تاریخی و همکاری و همبستگی سعودی و اردن در برابر هرگونه چالشی تأکید کرده‌است.

در این پیام تأکید شده‌است که کار برای توسعه روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی و عمرانی ادامه دارد، همچنین امنیت و ثبات سعودی و اردن «غیرقابل تقسیم» است و آنها در برابر همه چالش‌ها با هم ایستاده‌اند.

در همین رابطه، حسن العبد اللات دادستان کل اردن در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی این کشور در حکمی پوشش رسانه‌ای پرونده مرتبط با شاهزاده حمزه بن الحسین برادر ناتنی پادشاه اردن و ولیعهد سابق این کشور را ممنوع اعلام کرد.

وی در این باره گفت: این ممنوعیت شامل تمامی رسانه‌های دیداری و شنیداری و همچنین تمامی شبکه‌های اجتماعی است و انتشار هرگونه تصویر یا ویدئو در این باره مجازات و مسئولیت کیفری را به همراه خواهد داشت.

دادستان کل اردن دربارهٔ دلیل اتخاذ این تصمیم نیز تأکید کرد که این تصمیم در راستای حفظ محرمانگی تحقیقات دستگاه‌های امنیتی در این پرونده اتخاذ شده‌است.

پیشتر شاهزاده حمزه پس از دیدار با شاهزاده حسن بن طلال عمویش، با امضای نامه‌ای وفاداری خود به ملک عبدالله دوم را اعلام کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای