آغاز به کار نمایشگاه بازار مسافرت عربی در دبی

آغاز به کار نمایشگاه بازار مسافرت عربی در دبی

۶۲ کشور برای بررسی وضعیت حوزه توریسم در دوره پس از کرونا در نمایشگاه شرکت می کنند
یکشنبه, 16 مه, 2021 - 20:15
نمایشگاه ۴ روزه بازار مسافرت عربی آماده پذیرش بازدیدکنندگان است (الشرق الاوسط)

مجامع مرتبط با فعالیت های مسافرت و گردشگری در خاورمیانه در نمایشگاه بازار مسافرت عربی در دبی سطح آمادگی خود را برای اجرای مقررات جدید مسافرتی می سنجند. حوزه توریسم مقررات و ضوابط جدیدی را پس از شیوع کرونا به اجرا می گذارد.


نمایشگاه بازار مسافرت عربی ۲۰۲۱ در شهر دبی برگزار می شود و اولین رویداد و کنفرانس غیر مجازی درباره سفر و گردشگری پس از شیوع کرونا است.


دانیل کرتیس مدیر نمایشگاه بازار مسافرت عربی در خاورمیانه شنبه (۱۵ مه) گفت «همکاری مشترک با شرکا و گروه های هماهنگ کننده و فاینانس در سال جاری بیشتر از سال های دیگر بوده است تا بتوانیم این رویداد بزرگ را به صورت غیر مجازی برگزار کنیم. سبک و شکل صنعت مسافرت و توریسم در خاورمیانه تا پایان سال جاری در این نماشگاه مشخص می شود».


کرتیس افزود «ما تمایل داریم از رویکردها و فرصت های نوین استفاده کنیم و از طریق راهکارهای خلاقانه و با همکاری با دولت ها و محافل تجاری و کارشناسان بخش صنعتی از مشکلات و چالش ها عبور کنیم. تمام این طرف ها و موسسات یکپارچه با هم همکاری می کنند».


بیست و هشتمین نمایشگاه بازار مسافرت عربی با عنوان «طلوع نو سفر و گردشگری» از ۱۶ تا ۱۹ مه ۲۰۲۱ با حضور ۶۲ کشور برگزار می شود. شرکت ها و آژانس ها و کارشناسان حوزه توریسم در نمایشگاه شرکت می کنند.

سعودی و امارات و بحرین و آلمان و قبرس و ترکیه و مصر و اردن و ایتالیا و اسراییل و یونان و هند و اندونزی و کره جنوبی و مالزی و مالدیو و فیلیپین و تایلند و مکزیک و آمریکا از جمله شرکت کنندگان در نمایشگاه مزبور هستند.


بنا به اطلاعات منتشر شده ۶۷ کنفرانس با حضور بیش از ۱۴۵ سخنران از کشورهای امارات و منطقه و صاحبنظران بین المللی برگزار می شود.


برنامه های گلوبال استیج در ارتباط با بازار مسافرت نیز در نمایشگاه امارات برگزار می شوند.


گلوبال استیج بازار سفر در سال جاری میزبان کنفرانس بین المللی صنعت هتلداری و سمینارهای تخصصی برای صادرکنندگان بزرگ گردشگر در جهان مثل سعودی و چین برگزار خواهد شد.


کنفرانس بین المللی گردشگری و سرمایه گذاری و نیز جلسه ویژه درباره روابط کشورهای خلیج و اسراییل و نیز جلسه ای درباره حوزه هواپیمایی از دیگر حاشیه های نمایشگاه مسافرت عربی در امارات هستند.


نمایشگاه بازار مسافرت عربی به صورت مجازی پس از پایان کار نسخه چهره به چهره آن با فاصله یک هفته ای برگزار خواهد شد.


اولین نمایشگاه مجازی بازار مسافرت عربی پارسال با حضور حدود ۱۲ هزار بازدیدکننده از ۱۴۰ کشور برگزار شد.


کرتیس خاطر نشان کرد «برگزاری نسخه آنلاین نمایشگاه بازار مسافرت عربی ضروری است چون کارشناسان و صاحبنظران فراوانی در کشورهای جهان نمی توانند هر ساله برای شرکت در نمایشگاه غیر مجازی حضور پیدا کنند. امسال هم که با توجه به محدودیت های سفر به دلیل شیوع کرونا حضور شرکت کنندگان در نمایشگاه مشکل تر شده است».


پروتکل های بهداشتی و دستور العمل های سلامت مرکز تجارت جهانی دبی در نمایشگاه اجرا می شود. تنظیم کنندگان این رویداد در مرکز تجارت جهانی می کوشند تا با اجرای پروتکل های بهداشتی سلامتی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان را حفظ کنند. شست و شو و تمیزکردن و ضد عفونی کردن و سیستم تهویه و پاکیزه سازی هوای داخل و نصب جایگاه های مخصوص ضد عفونی کردن دست ها و حفظ فاصله از جمله اقدامات صورت گرفته است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای