الکاظمی عملکرد سالانه دولت خود را موفقیت‌آمیز اعلام کرد

الکاظمی عملکرد سالانه دولت خود را موفقیت‌آمیز اعلام کرد

نوید الکاظمی برای جهش در زمینه مسکن و ساخت و ساز
چهارشنبه, 9 ژوئن, 2021 - 22:00

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق گفت: ما اولین طرح اصلاحات اقتصادی را در تاریخ عراق تدوین کردیم و تمام مستلزمات انتخابات را فراهم کردیم. همچنین موفقیت‌هایی در بخش نفت، کشاورزی، ارتباطات و منابع آب داشتیم. ما پرونده فساد را به جریان انداختیم و ده‌ها فاسد اصلی را بازداشت کردیم.

الکاظمی در جلسه کابینه تأکید کرد: دولت موفق شد شبح جنگ را از عراق دور کند، همچنین براساس سیاست‌های داخلی متعادل و روابط تأثیرگذار و متوازن با همه همسایگان و قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی عمل کرد.

وی افزود: دولت به رغم چالش‌های بزرگ توانست گام‌های مهمی در مسیر اصلاحات بردارد و کشور را از لحاظ مالی و اقتصادی نجات دهد و همچنان تلاش می‌کند براساس طرح‌ها و استراتژی‌های در نظر گرفته شده کشور را در مسیر درست قرار دهد.

نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: ما بعد از سپری شدن یک سال از عمر دولت پس از رای اعتماد پارلمان تأکید می‌کنیم که عراق قادر به ایفای نقش متمدنانه در جهان است. عراق یعنی تمدن، قانون و علم.

الکاظمی اظهار کرد: گزارش عملکرد سالانه دولت اخیراً منتشر شد و در آن اطلاعات و بررسی‌های شفاف، دقیق و صریح و دستاوردهای دولت طی یک سال وجود داشت.

نخست‌وزیر عراق تأکید کرد: ملت ما بسیار رنج کشیده و شاهد خیانت فاسدان و تاجران شعارها و افراد بی‌وجدان بودند.

براساس گزارش تهیه شده توسط کمیته تخصصی دولتی و همچنین کارشناسان در زمینه‌های مختلف، دولت فعلی که یک سال و دو ماه از سرکارآمدن آن می‌گذرد، در زمینه‌های عملیات بازسازی، مبارزه با تروریسم و فساد ، انتخابات، روابط منطقه ای و بین‌المللی عراق و پرونده‌های داخلی، دستاوردهای مهمی داشته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای