«بهداشت جهانی» پایان اپیدمی را به اشتراک گذاری واکسن‌ها پیوند داد

«بهداشت جهانی» پایان اپیدمی را به اشتراک گذاری واکسن‌ها پیوند داد

چهارشنبه, 21 ژوئيه, 2021 - 23:45

تدروس آدنوم گبریسوس مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در آستانه برگزاری بازی‌های المپیک در روز جمعه، بار دیگر دولت‌ها و ملت‌ها را به رویارویی و مواجهه مجدد با وبای همه گیر کرونا فراخواند.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در جلسه کمیته بین‌المللی المپیک تأکید کرد که «در حالی که (کووید -۱۹) جان بیش از چهار میلیون نفر را گرفت، ما در مرحله اول موج جدیدی از موارد ابتلا و فوتی‌ها هستیم (...) و ۱۰۰ هزار نفر دیگر با خاموش شدن شعله المپیک در ۸ اوت جان خود را از دست می‌دهند».

وی افزود: «همه‌گیری هنگامی پایان می‌یابد که دنیا تصمیم بگیرد آن را پایان دهد».

وی درخواست خود برای سرعت بخشیدن به سرعت واکسیناسیون، به ویژه تقسیم عادلانه دوزهای واکسن بین کشورها را تکرار کرد.

از سوی دیگر، پادشاهی عربی سعودی روز گذشته، به دلیل شیوع فزاینده کرونا، سفر شهروندان خود به اندونزی را ممنوع اعلام کرد.

در بیانیه‌ای که از سوی مقامات منتشر شد، آمده‌است: «به دلیل نگرانی از سلامت و بهداشت شهروندانمان و همچنین به دلیل گسترش فزاینده نوع جدید ویروس کرونا، وضعیت کنونی در اندونزی تا زمانی که موقعیت بهداشتی این کشور به حالتی پایدار برسد، سفر مستقیم و غیرمستقیم شهروندانمان به اندونزی را ممنوع اعلام می‌کنیم».

در ادامه نیز آمده‌است: «وزارت کشور سعودی از شهروندانی که هم‌اکنون در اندونزی به سر می‌برند می‌خواهد تا از مناطقی که شیوع بیماری در آن زیاد است دوری کنند. تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا هرچه زودتر اقدامات لازم برای بازگشت آن‌ها را انجام دهیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای