حمایت سعودی از صنعت نفت و گاز جهان و کاربردهای مواد مبتنی بر پلیمر  

حمایت سعودی از صنعت نفت و گاز جهان و کاربردهای مواد مبتنی بر پلیمر  

دوشنبه, 22 نوامبر, 2021 - 00:45
مراسم امضای قرارداد (واس)

شاهزاده عبد العزیز بن سلمان وزیر انرژی و رییس کمیته نظارت بر برنامه تقاضای پایدار نفت در سعودی و کلی ویلیامز مدیر عامل و رییس شرکت نشنال اویل ول وارک  N0Vیکشنبه (۲۱ نوامبر) قرارداد همکاری برای حمایت و تحریک صنایع گاز و نفت جهان امضا کردند.

دو طرف در راستای آگاهی بخشی درباره مواد پلمیری و تنظیم استانداردهایی درباره افزایش و حمایت از کاربرد این محصولات در سعودی و خاورمیانه و جهان تلاش خواهند کرد.

در این قرارداد به افزایش تلاش و همکاری دو جانبه برای حمایت و تشویق به استفاده از مواد غیر فلزی در راستای حفاظت از محیط زیست و مقرون به صرفه بودن این محصولات اشاره شده است.

این قرارداد همچنین منجر به ارتقای جایگاه سعودی به عنوان یکی از واردکنندگان بزرگ محصولات پتروشیمی در جهان می شود که با محورهای راهبردی برنامه تقاضای پایدار نفت همسویی دارد. این برنامه در راستای توسعه و نوآوری و پایداری فعالیت می کند.

وزیر انرژی سعودی با اشاره به توجه و پیگیری و حمایت شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و معاون رییس شورای وزیران و وزیر دفاع و رییس کمیته عالی هیدروکربن ها در برنامه تقاضای پایدار نفت در سعودی توضیح داد «این برنامه بلند پروازانه از سوی یک فرد بلندپرواز تنظیم شده که برای توسعه توانمندی های کشور می کوشد و از نسل جوان بلند پرواز کشور کمک می گیرد که نقش بزرگی در به ثمر رسیدن این پروژه داشتند».

برنامه تقاضای پایدار نفت زیر نظر کمیته عالی هیدروکربن ها اداره می شود و در آن به حدود ۵۰ طرح در حوزه حمل و نقل و مواد در جهت تقویت پایداری و توسعه و نوآوری اشاره شده است. هدف اصلی ایجاد بستر مناسب برای استفاده از مواد پلیمری و حمایت از بومی سازی زنجیره های تامین هیدروکربن ها است.

شرکت نشنال اویل ول وارک (NOV) راهکارهای متعددی مبتنی بر فناوری در راستای بستر سازی برای استفاده از مواد پلیمری در صنعت ارایه می کند. این شرکت در حوزه نوآوری و توسعه مواد غیر فلزی از جمله کمپانی های پیشرو در دنیا است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای