یکپارچگی نهادهای نظامی در لیبی بررسی شد

یکپارچگی نهادهای نظامی در لیبی بررسی شد

یکشنبه, 9 ژانویه, 2022 - 00:00
تصویری از نشست قبلی الناظوری (راست) و الحداد (بخش اطلاعات نظامی ارتش ملی)

سپهبد عبدالرازق الناظوری رئیس ستاد ارتش ملی لیبی مستقر در شرق این کشور روز شنبه با سپهبد محمد الحداد رئیس ستاد نیروهای وابسته به دولت وحدت ملی برای دومین بار در کمتر از یک ماه در هتلی در شهر سرت دیدار کرد و موضوع یکپارچه سازی نهاد نظامی را مورد بحث قرار داد.

سرلشکر خیری التمیمی عضو کمیته مشترک نظامی «5+5»، این نشست غیرعلنی که با حضور شخصیت‌های نظامی دو طرف برگزار شد را به عنوان بخشی از برنامه اتحاد نهاد نظامی و اعتمادسازی بین دو حزب دانست و گفت که موضوع یکپارچه سازی نهاد نظامی «در مسیر درستی پیش می رود».

با این حال، سرلشکر خالد المحجوب افسر هدایت اخلاقی در ارتش ملی، دیروز در بیانیه‌ای آنچه را که «در مورد مزدوران سوری در طرابلس، پایتخت، وابسته به ترکیه در صفوف نیروهای حامی دولت که حقوق خود را به دلار دریافت می‌کنند، در حالی که نیم میلیون لیبیایی منتظر حقوق فرزندانشان هستند و والدینشان از دولتی که گفته می شود دولت وحدت ملی است، برای بیمارانشان دارو، برای فرزندانشان جزوه و ابزار و برای بچه های شیرخوارشان شیر بخرند» مقایسه کرد.

المحجوب پیشتر عبدالحمید الدبیبه نخست وزیر را متهم کرده بود که برای چهارمین ماه متوالی از پرداخت حقوق نیروهای ارتش ملی خودداری کرده است.

او همچنین روز گذشته در اظهارات تلویزیونی از تمایل ارتش ملی برای استقراض جهت جبران کسری مالی در بودجه اش خبر داد.

وی در این خصوص گفت: برای پیشبرد کار به دنبال وام هستیم و می توانیم برای رفع نیاز نیروهای خود کارهای زیادی انجام دهیم.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای