جعجع: هدف ما جلوگیری از تغییر هویت و تاریخ لبنان است

جعجع: هدف ما جلوگیری از تغییر هویت و تاریخ لبنان است

ثبت‌نام نامزدهای انتخابات پارلمانی از فردا آغاز می‌شود
شنبه, 8 ژانویه, 2022 - 23:15
سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی (رويترز)

سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی، از بسیج فراگیر حزبی برای ورود به کارزار انتخابات مجلس این کشور خبر داد و آن را «سرنوشت‌ساز» توصیف کرد و گفت: این کارزار (انتخابات) نبردی است که لبنان را از تلاش برای تغییر هویت و تاریخش نجات می‌دهد. 

جعجع روز شنبه در دیدار با مسئولان کمیته‌های شورای مرکزی حزب نیروهای لبنانی در آستانه آغاز ثبت درخواست نامزدهای انتخاباتی که وزارت کشور آن را از فردا دوشنبه تا 15 مارس مشخص کرده، افزود: «حزب الله و جریان آزاد ملی، کشور را به سراشیبی سقوط کشانده‌اند و این بسیج انتخاباتی راهی برای رهایی از این واقعیت است».

او معتقد است که «این انتخابات، فرصت موفقیت بسیار بزرگی است زیرا افکار عمومی خطر وجود مقاماتی که فقط به فکر منافع خود هستند و کشور را به فروپاشی کشانده اند، را لمس کرده است». 

جعجع بیان کرد: «چاره‌ای نیست به اینکه اکثریت جدید به سمت نجات لبنان حرکت کنند و این تنها به نیروهای لبنانی محدود نیست بلکه همه کسانی هستند که با این هدف و این خط مواجه هستند را شامل می‌شود». 

رئیس حزب نیروهای لبنانی همچنین اظهار کرد، «از مردم می‌خواهیم که در این نبرد انتخاباتی مسئولیت‌پذیر باشند؛ زیرا اگر تعلل کنند کشور همچنان در جهنم باقی می‌ماند و حداقل تا 4 سال آینده بیشتر سقوط خواهیم کرد».

وی تاکید کرد که این نبرد سرنوشت ساز است و بر این اساس باید با تمام توان خود را برای آن آماده کنیم.

منابع حزبی در خصوص نامزدهای نیروهای لبنانی به «الشرق الاوسط» گفتند که «بخشی از اسامی که منتشر می شود صحیح و بخشی دیگر نادرست است».

منابع افزودند: «جز نام غیاث یزبک که در حوزه سوم شمالی کاندیدا می شود به طور رسمی نام کسی را اعلام نکرده ایم و بقیه اسامی به زودی اعلام می شوند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای