الدبیبه: از طرابلس دفاع می کنیم

الدبیبه: از طرابلس دفاع می کنیم

انتقاد پارلمان لیبی از حمایت الجزایر از دولت وحدت 
یکشنبه, 1 مه, 2022 - 19:15
عکس حضور دفتر محمد الحداد رئیس ستاد مشترک نیروهای وابسته به دولت وحدت در مراسم افطار دسته جمعی در مصراته توسط دفتر محمد الحداد منتشر شد

عبد الحمید الدبیبه رئیس دولت موقت «وحدت» لیبی بار دیگر تاکید کرد که اگر طرابلس پایتخت کشور مورد حمله قرار بگیرد از شهر دفاع خواهد کرد.

او افزود «برگزاری انتخابات پارلمان در اوایل ماه ژوئن تنها راهکار برای خروج از بحران و کشمکش بر سر قدرت با دولت فتحی باشاغا است».

دولت باشاغا که مورد حمایت پارلمان قرار دارد رقیب دولت الدبیبه است.

الدبیبه شامگاه جمعه (۲۹ آوریل) در جلسه ای در زادگاهش شهر مصراته در غرب لیبی اظهار کرد «برگزاری انتخابات و واگذاری قدرت به حکومت منتخب هدف اصلی دولت تحت ریاستم است. به بن رسیدیم و چاره ای به جز انتخابات نداریم.. دولت مدنی بدون حضور چکمه پوشان و آشوبگران می خواهیم.. وزارت کشور و کمیساریای عالی انتخابات برای برگزاری انتخابات آماده هستند».

از سوی دیگر، پارلمان لیبی با انتقاد شدید از دولت الجزایر گفت «الجزایر دولت «ثبات» به ریاست فتحی باشاغا را به رسمیت نشناخته و به حمایت از دولت رقیب الدبیبه ادامه می دهد».

پارلمان لیبی با دفاع از دولت باشاغا برای اولین بار و علنا از دولت الجزایر انتقاد کرده است.

دولت باشاغا اوایل مارس از پارلمان رای اعتماد گرفت.

یوسف العقوری رئیس کمیته امور خارجی پارلمان گفت «دولت الجزایر برای به رسمیت شناختن دولت الدبیبه و نپذیرفتن دولت جدید منتخب پارلمان به ریاست باشاغا اصرار دارد و این دخالت در امور داخلی لیبی و تصمیمات حکومت منتخب و ضربه به وحدت ملی کشور است».

العقوری افزود «این اقدام الجزایر عامل بی ثبات کننده در لیبی است».

او یادآور شد «دولت الجزایر با این رفتار مناسبات برادری و همسایگی و احترام به حاکمیت ملی لیبی را نادیده گرفته است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای